Соціум

На Прикарпатті з’явиться мобільний центр для забору крові

Google+PinterestLinkedInTumblr

Прикарпатський обласний центр служби крові отримає сучасний європейський автомобіль – для забору крові.

Про це Репортеру розповіла голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.

Сьогодні в нас була зустріч з Rotary Club зі Львова. Ще у березні ми з ними почали переговори щодо закупівлі автомобіля для Центру переливання крові. Це спеціально переобладнаний Mercedes Sprinter,  який коштує 180 тис доларів. Він буде єдиний в Україні. У жодній області такого нема. З його допомогою наші медики зможуть забирати крав в будь-якому селі, – говорить Онищук.

За її словами, нині область приймає дуже багато поранених воїнів, тому цей автомобіль нам дуже потрібний. Але через тривалі бюрократичні процедури мобільний центр запрацює орієнтовно в кінці вересня.

Ми повинні бути готовими до будь-чого, бо не знаємо, хто і коли до нас приїде, – каже Світлана Онищук. – Наприклад, два дні тому до Івано-Франківська прибув евакуаційний потяг, який доправив до нас 78 паліативних хворих.

Тільки Лисецька лікарня від початку війни прийняла 220 паліативних хворих. Тож на її базі, у приміщенні колишнього поліклінічного відділення, зовсім скоро буде сучасна паліативна лікарня на 30 місць. Нині донори там розпочали капітальний ремонт.

Також днями там побували представники Пльзенського краю Чеської Республіки. Вони передали лікарні сучасний автомобіль швидкої допомоги та пообіцяли до кінця року доставити ще одне авто.

Авторка: Ірина Гаврилюк

Донація – не боляче! Що потрібно знати про донорство крові (АУДІО)

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.