Соціум

На Прикарпатті знайшли дім майже 100 000 переселенців

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), станом на початок серпня 2022 року в Івано-Франківській області перебуває 99 983 внутрішньо переміщені особи.

З них, за даними Івано-Франківського ЦНАПу станом на 26 серпня, 37 737 осіб – в Івано-Франківській міській громаді, пише Репортер з посиланням на громадянську мережу ОПОРА.

Зокрема, 32 958 особи (87%)  поселилися у місті Івано-Франківськ, 4 779 осіб (13%) – у селах і селищах Івано-Франківської територіальної громади.

«Розуміння того, що роботи із переселенцями буде багато, прийшло майже одразу. Тому ще з вечора 24 лютого ми розпочали проєкт для можливості роботи із внутрішньо переміщеними особами. Разом із програмістами компанії «Техноінфософт» за ніч було розроблено вебсервіс, який дає в режимі онлайн дані про ВПО», — розказує директор Івано-Франківського ЦНАПу Богдан Питель. 

Цей вебсервіс отримав назву «Реєстр внутрішньо переміщених осіб». Віні дає можливість вести облік персональних даних і електронних документів ВПО. Також містить можливість додати інформацію про пільги, місце роботи, професію, звідки та коли прибула особа, коли та куди вибула.

Важливим нововведенням системи є можливість формування тимчасового посвідчення з QR-кодом. Це посвідчення дає змогу вести облік отриманої матеріальної допомоги, безплатних обідів тощо.

«Внутрішньо переміщена особа може прийти в пункти видачі безплатних обідів, показати тимчасове посвідчення, працівник на видачі просканує QR-код і видає обід. А ми отримуємо дані про кількість виданих обідів. Також ми використовували можливості системи для розповсюдження інформації щодо фінансової допомоги ВПО від ООН і конкретизації, в якому офісі ЦНАПу її можна отримати, — продовжує Богдан Питель. — Також  система дала змогу працевлаштування ВПО, оскільки при заповненні даних ми уточнюємо інформацію щодо спеціальності або попереднього місця роботи. Таким чином і комунальні підприємства Івано-Франківська отримують нові можливості у закритті вакантних посад».

ОПОРА уточнила у представника компанії «Техінфософт» щодо кількості громад, які користуються їхньою розробкою. Серед близько 20 громад, що використовують вебсервіс «Реєстр внутрішньо переміщених осіб», тільки дві великі громади — Львівська та Івано-Франківська.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.