Соціум

На Прикарпатті з руки чоловіка витягнули 15-сантиметрового гельмінта

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Гельмінта довжиною в 15 см витягли із руки пацієнта медики Долинської лікарні на Прикарпатті. З ним чоловік проходив майже пів року. На гульку, що з’явилась на руці, особливої уваги не звертав.

А виявилось, що це дирофіляріоз — для наших широт хвороба рідкісна. Утім у зв’язку з активною міграцією людей та глобальним потеплінням з’явилася вже й в Україні. Торік діагноз підтвердився у 32 пацієнтів, пише ТСН.

36-річний чоловік звернувся до медиків зі скаргою на дивну ґульку на передпліччі. Казав: вона з’явилася з пів року тому. За цей час не тільки росла, але й рухалася в різні боки.

Шкіра над вузликом червоніла, більше свербежу. Потім це все проходило. Вузлик з’являвся, але він був достатньо спокійний, як прищик спочатку, але протягом пів року він ставав все більшим і більшим, — каже лікарка-інфекціоністка Долинської багатопрофільної лікарні Віталія Кєпша.

Здивовані лікарі направили пацієнта на УЗД. Там одразу звернули увагу на дивну структуру утворення. Й одразу запідозрили — це гельмінт.

Цей паразит не дуже хотів рухатися. Ми довго тримали датчик над ним, хотіли побачити характерний красивий рух, щоб впевнено сказати, що це справді він. У ньому цього не було, але ця нитковидна структура дуже була характерна, — каже лікарка з ультразвукової діагностики Долинської багатопрофільної лікарні Христина Польовчук.

Про дирофіляріоз — зараження людини гельмінтом через укус комара, який зі свого боку заразився від домашньої тварини — у Долинській лікарні хіба у підручниках читали. Хвороба не те, що для регіону — всієї України нова. Родом вона з Африканського континенту. Але впродовж останніх 20 років її діагностують дедалі частіше.

Читайте: Лікарка, яка рятувала людей в Маріуполі, нині працює в Яремчанській лікарні

Порадившись з науковцями медуніверситету, долинські лікарі запропонували зараженому пацієнту операцію, як єдиний порятунок. Відверто попередили — досвіду таких втручань не мають. Але чоловік погодився. Гельмінта видаляли під місцевою анестезією. Процедура тривала 8 хвилин.

Людина, заражена дирофіляріозом, для інших не заразна, кажуть медики. Цьому чоловікові ще пощастило — гельмінт жив у нього під шкірою, тож його було легше виявити. Гірше, коли паразити проникають до внутрішніх органів — легень, черевної порожнини та навіть суглобів та очей. Специфічної профілактики не існує, хіба що захищатися від укусів комарів. І за незвичних симптомів звертатись до лікаря.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.