Соціум

На Прикарпатті ведмедя Юру з туристичного центру передали до притулку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На Прикарпатті ведмедя Юру з туристичного центру добровільно передадуть до притулку «Домажир», покращивши умови проживання тварини відповідно до норм.

Це кореспонденту Укрінформу телефоном підтвердив голова організації «Eco-Halych: Wildlife Rehab Реабілітація дикої природи» та заступник директора Галицького НПП Володимир Бучко, пише Укрінформ.

«Власник ведмедя звернувся до нашої громадської організації з проханням віднайти притулок і кращі умови для його ведмедя Юри. Кілька днів ми вели перемовини з національними парками і реабілітаційними центрами і повідомили власнику, що ведмедя готовий прийняти реабілітаційний центр «Домажир» під Львовом», – повідомив Бучко.

Те, що 14-річного Юру передають у ведмежий притулок, підтвердили і в адміністрації Косівського туристичного центру «Байка». На це погодилися під тиском громадських активістів. Насправді, зізнаються у центрі, дуже переживають за Юру, бо на території центру він проживав у вольєрі площею близько 200 кв метрів з двома барлогами і до життя у лісі не звик. Стверджують, що Юра жив під наглядом ветеринарів, бо від народження має вади зору.

Косівський Юра став ведмедем тижня у “Репортері”

Раніше Державна екологічна інспекція Карпатського округу повідомляла про те, що спільно зі спеціалістами ветеринарної служби здійснила позапланову перевірку Косівського туристичного центру «Байка». Згідно з висновком фахівців, ведмідь здоровий та перебуває у гарному фізичному стані. Також посадові особи комплексу надали паспорт на тварину та документи, що підтверджують щорічне ветеринарне обстеження.

«Однак умови утримання тварини не відповідають Порядку утримання та розведення диких тварин… За вказаним порядком, вольєр має бути площею не менш як 200 квадратних метрів з висотою стелі не менш як 4 метри. Інспектори надали припис відпочинковому комплексу привести умови утримання ведмедя до чинного законодавства. У разі невиконання припису протягом місяця Держекоінспекція вилучить тварину, яка буде передана до спеціалізованого центру», – зазначили у Держекоінспекції.

Як виявилося, ведмедя віддали у центр реабілітації на Закарпатті. У притулку зазначили, що привезли Юру пізно увечері 12 квітня, він одразу поїв, зранку поснідав морквою та хлібом. Працівники Центру зазначають, що як для адаптаційного періоду у ведмедя нормальний психологічний стан.

Юра має ознаки ожиріння — він важить понад 400 кг. Фахівці вважають – це від того, що утримували ведмедя в тісній клітці, де він мало рухався. Найближчим часом Юра пройде всі дослідження, відтак, працівники центру реабілітації матимуть більше інформації про стан його здоров’я.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні