
Внаслідок цієї аварії водій автомобіля «Таврія» отримав закриту травму грудної клітки з переломами 5-11 ребер справа, що ускладнилася правобічним гемотораксом, та забій лівого колінного суглоба, які відносяться до ушкоджень середнього ступеню тяжкості, – пишуть у суді, – від яких лікувався майже 2 місяці. Пасажир автомобіля «Volvo ХС-90» отримав тяжкі тілесні ушкодження: закриту травму хребта із забоєм та здавленням спинного мозку, переломи грудних хребців, закриту травму грудної клітки з переломами ребер зліва, перелом лівої лопатки, забій легень та серця, внаслідок чого став особою з інвалідністю.
Справа надійшла на розгляд суду ще в кінці 2019 року. Однак, попередній вирок від 17 серпня 2022 року, яким суд виправдав П. “у зв’язку з недоведеністю його винуватості”, в апеляції скасували у листопаді 2023 року. Справу повернули на новий розгляд.
Основною перешкодою для своєчасного та належного розслідування вказаного кримінального провадження послужило те, що безпосередньо після ДТП на місце аварії прибули рятувальники, які водою залили місце події, що знищило сліди аварії та ускладнило роботу слідчих та експертів, – пояснюють у Долинському суді.
В ході нового розгляду справи обвинувачений, який при попередньому розгляді не визнавав вини, змінив свою позицію. Він провину визнав, попросив вибачення у потерпілих та повністю відшкодував їм завдану шкоду – як матеріальну, так і моральну. Тому вони просили не позбавляти його волі. Заявили, що пробачили та жодних претензій не мають.
Позицію потерпілих підтримав і прокурор.
Усе це, як і відсутність обтяжуючих обставин, суд врахував при ухваленні вироку. Водія засудили до позбавлення волі на 5 років. Але тут же суд застосував статтю 75 КК України та звільнив його від покарання з іспитовим строком 3 роки.
Водночас суд виніс окрему постанову щодо 2 свідків. Вони при попередньому розгляді справи давали неправдиві показання. Тому суд направив постанову в поліцію – “для вирішення питання про притягнення вказаних осіб до кримінальної відповідальності”.
Comments are closed.