Соціум

На Прикарпатті розвелися слимаки. Як боротися зі шкідниками

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Через часті дощі та високу вологість на Прикарпатті збільшилася кількість слимаків. Позитивний вплив на це мали ще й теплі зими, через які яйця цих шкідників успішно перезимували.

Тому за останні два роки слимаки з’явилися всюди: на городах, у садах, парках і навіть у будинках.  Знищити їх важко, але можливо, пише Держпродспоживслужба.

Найкращий час для боротьби з ними – від травня до липня, і в цей час необхідно намагатися їх якнайбільше знищити, оскільки у серпні вони відкладають нові яйця. Один слимак за сприятливих умов може відкласти до 400 яєць. Спочатку слимаки харчуються перегноєм ґрунту, проте через 10-14 днів вжеможуть шкодити: вигризати зародки проростаючого насіння, об’їдати ніжні листки сходів і розсади у теплицях.

Слимаки зимують у стадії яйця і слимака на глибині до 10 сантиметрів, тому перед першими заморозками або під час відлиг, ділянку варто перекопати.

Щодо хімічного методу боротьби проти молюсків, застосовують препарати на основі метальдегіду – «Антислизень» або «Патруль» – 20-30 грам/10 м кв. Препарат треба рівномірно розсипати у місцях де виявлено молюсків.

Якщо на підлозі або стінах з’явився блискучий липкий слід на підлозі або стінах, значить слимаки з`явилися в вашому домі. Найкраще місце для їхнього поселення – там, де сиро, значить шукати їх потрібно у ванній кімнаті або кухні. У будинку можна скористатися засобами, що не представляють небезпеку для здоров`я людини. Є кілька продуктів, які слимаки не переносять: сіль, гірчичний порошок, мелена кава, оцет, нашатирний спирт. Їх треба розсипати у ті місця, де волого, і там, де ви помітили їхні сліди.

Для профілактики появи молюсків у погребі, можна використовувати вапняне запилення, не допускати підвищеної вологості приміщення, частіше проводити провітрювання. Досить дієвим способом є використання пива або суміші дріжджів і пива. Зібраних слимаків знищують у міцному соляному розчині або заливають крутим кип’ятком.

Також одним із методів боротьби з слимаками є використання нашатирного спирту. Для цього беруть 100-150 мл 10% нашатирного спирту на 10 л води і готують робочий розчин. Препарат миттєво вбиває слимаків при контакті, але препарат дуже нестійкий і швидко втрачає свої властивості. Обприскування проводять пізно ввечері або вночі. Найбільш активні слимаки між 21 та 2 годинами ночі.

Можна обпилити грядки ввечері декілька разів з інтервалом в 30-40 хвилин суперфосфатом (25 грамів на 1 м кв) або сумішшю вапна і тютюнової пилу (1:1) при попаданні цих речовин на шкідника, він виділяє велику кількість слизу і гине.
При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил та правил особистої гігієни.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.