Соціум

На Прикарпатті розпочалася кампанія з вакцинації проти кору

Google+PinterestLinkedInTumblr

З понеділка, 17 липня, в Україні стартувала загальнонаціональна catch-up кампанія з імунізації проти кору.

Про це на брифінгу повідомив генеральний директор ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», головний державний санітарний лікар Прикарпаття Руслан Савчук, інформують у пресслужбі управління.

На Прикарпатті розпочалася кампанія з вакцинації проти кору

В області, як і загалом по країні, маємо недостатній рівень охоплення профілактичними щепленнями проти кору. Як показує досвід, така ситуація може стати причиною спалаху кору під завершення 2023-го, або впродовж 2024 року. Щоб мінімізувати ці ризики на державному рівні було прийнято рішення провести catch-up кампанію з вакцинації, – зазначив Руслан Савчук.

Вакцина вже є

Начальниця відділу імунопрофілактики ДУ “Івано-франківський ОЦКПХ МОЗ” Марта Локатир розповіла, що вакцина уже є в медзакладах області. Загалом Івано-Франківська область отримала 36 060 доз вакцини.

Пройти імунізацію діти мають у віці 1 та 6 років. Дітям, старшим 6 років, які не мають жодного щеплення, рекомендовано ввести дві дози вакцини з інтервалом між ними не менше 1 місяця. У першу чергу щеплення потребують діти з бронхіальною астмою, цукровим діабетом, муковісцидозом, онкологією, серцево-судинними та іншими хронічними захворюваннями, – розповіла Марта Локатир.

Проведення вакцинації планується у пунктах щеплення закладів охорони здоров’я, у центрах вакцинації населення і мобільними бригадами.

За словами експертки з питань дитячої імунізації ДОЗ Галини Бенько, наразі спалаху кору в Україні немає. Але він прогнозується кожні 5-6 років. Востаннє спалах був у 2018 році.

Найчастіше на кір хворіють діти та підлітки, однак, якщо щеплення не було, заразитися може і дорослий, – пояснює Галина Бенько. – Перші тривожні ознаки недуги: людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апетит. Пізніше з’являються нежить та кашель, а також підвищується температура тіла. Вірус кору небезпечний тим, що ускладнення після хвороби можуть бути ще більш небезпечними за саму недугу. Інфекція сильно знижує імунітет, організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції.

Крім того, вірус дуже швидко поширюється – він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Як тільки у людини з’являються перші ознаки вірусу, вона вже поширює інфекцію. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.