Соціум

На Прикарпатті планують створити асоціацію виробників бринзи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На Прикарпатті планують запровадити систему географічних зазначень для виробників бринзи.
Реалізують проект на Верховинщині, адже саме тут зберігаються особливості сироваріння, інформує прес-служба Івано-Франківської ОДА.
Представники Франківської ОДА обговорили систему з експертами Проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні». За словами експертів, розробка широкої системи захисту географічних зазначень передбачена Угодою про асоціацію з ЄС. Її застосування дають змогу захистити місцевих виробників, сприяти розвитку сільських територій, приваблювати  туристів, а головне – створити умови для експорту місцевої продукції. Цей проект уже впроваджується у Закарпатській області, де з-поміж сироварів створено Асоціацію виробників традиційних карпатських високогірних сирів.

«Географічне розташування нашої області дає змогу виготовляти екологічно чисту продукцію, яка користується неабияким попитом серед споживачів не лише Прикарпаття, а й усієї України, – розповіла Марія Савка, перший заступник голови ОДА. – На сьогодні наш унікальний продукт – бринзу – виготовляють на Верховинщині та Косівщині. Ці райони здавна славилися своїми добрими традиціями у галузі сироваріння. Тож для реалізації проекту також варто розглядати і Косівський і інші гірські райони».

Проект впроваджується за підтримки Міністерства економічного розвитку та торгівлі України , а також  Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.