Соціум

На Прикарпатті одні з найнижчих показників вакцинації немовлят в Україні, – МОЗ

Google+PinterestLinkedInTumblr
В Івано-Франківській області та на заході України в цілому показники охоплення плановою вакцинацією дітей до 1 року одні з найнижчих. Загалом в Україні вакцинують менш як 50% немовлят.

Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів на брифінгу 13 вересня, передає Укрінформ.

Фото ілюстративне

“Станом на 1 серпня 2020 року, рівень охоплення плановою вакцинацією дітей першого року життя проти поліомієліту, це три дози до року, складає 45,6% від річного плану; дифтерії, кашлюку та правцю — три дози до року — 45, 7%; кору, паротиту, краснухи — 45,3%; вірусного гепатиту B — 42%; проти туберкульозу — 48,1%; проти гемофільної інфекції — 44,6%”, – сказав Степанов.

Він зазначив, що найнижчі показники охоплення щепленням дітей першого року життя мають місце у Закарпатській, Чернівецькій, Львівській, Івано-Франківській, Рівненській, Вінницькій, Запорізькій та Волинській областях, де показники нижчі, ніж середні по Україні.

За його словами, велике занепокоєння також викликає вакцинація дорослих від дифтерії та правця. Вони щеплюються найгірше  лише 28,4% від плану.

“Така ситуація загрожує новими спалахами вакцинокерованих хвороб, в тому числі кору, які можуть стати непосильним тягарем для нашої медичної системи в умовах COVID-19”, – додав міністр.

Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов запевнив у повному забезпеченні України необхідними вакцинами.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.