Соціум

На Прикарпатті обмежили вимкнення електроенергії й ремонтні роботи – поки не потепліє

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Через низьку температуру повітря з 1 по 5 березня на всій території Прикарпаття енергетики вирішили обмежити планові вимкнення для проведення ремонтних робіт. Ремонти відновлять, коли потепліє, пише прес-служба “Прикарпаттяобленерго”.

Рішення прийняли, зважаючи на те, що багато мешканців мають електроопалення або користуються електрообігрівачами та бойлерами. Сповіщення про планові вимкнення, що приходять на телефони споживачів, викликали у них занепокоєння.  Але енергетики запевняють – світло не вимикатимуть.

За словами енергетиків, що планові вимкнення, про які інформують споживачів у повідомленнях, були заявлені за 10 днів, коли даних про морози ще не було. Натомість, навіть планові перемикання, що передують плановим вимкненням, не можна проводити при температурі нижче 10 градусів морозу.

«Споживачі мають розуміти, що планові вимкнення – це не примха та не економія. Це потрібні заходи, – розповідає Володимир Бондаренко, заступник технічного директора енергокомпанії. – Ми планово вимикаємо електроенергію лише тоді, коли знаємо, що десь на лінії є пошкодження, яке з часом, якщо його не виправити, може призвести до аварійних ситуацій. І як наслідок матимемо знеструмлення більшої кількості споживачів на більш тривалий час і зусиль на відновлення електропостачання може витратитись в рази більше».

Крім цього, виконання робіт в умовах низьких температур значно ускладнюється для самих енергетиків. Тож найближчими днями бригади  виконуватимуть виключно аварійні роботи, якщо такі виникатимуть.

«Морозна погода минає майже без аварійних вимкнень, – каже Богдан Сойчук, начальник оперативно-диспетчерської служби компанії. – Поодинокі вимкнення, які ставались протягом тижня, були спричинені обривами проводів. Обладнання трансформаторних підстанцій працює без ускладнень і добре реагує на низькі температури. Тому навіть аварійних вимкнень, сподіваємось, буде небагато».

Планові ремонти електромереж відновлять після підвищення температури повітря, яке, за даними синоптиків, очікують уже з початку наступного тижня.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.