Соціум Фото

На Прикарпатті науковці роблять розкопки на місці поселення періоду ранньої бронзи (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Археологи продовжують дослідження перед початком будівництва нової ділянки повітряної лінії електропередачі 330 кВ Західноукраїнська – Богородчани.

Тривають розкопки на пам’ятці поблизу села Журів Рогатинського району на Івано-Франківщині. Науковцям вдалось підтвердити, що тут існували поселення у період ранньої бронзи та у ранньозалізний час, пишуть “Вікна” з посиланням на науково-дослідний центр “Рятівна археологічна служба“.

Бронзова доба — культурно-історичний період історії людства, який прийшов на зміну енеоліту  — перехідному періоду після кам’яної доби. Характеризується виготовленням і використанням бронзових знарядь праці та зброї із бронзи, появою кочового скотарства, поливного рільництва, писемності, рабовласницьких держав. Бронзова доба змінилася залізною добою у I тисячолітті до н. е. Загалом хронологічні рамки бронзової доби такі: 35/33 — 13/11 ст. до н. е., однак у різних культур вони різняться.

Рання залізна доба – період в історії людства, коли люди почали використовувати залізо для виготовлення знарядь праці. Сліди найдавнішого виробництва заліза в Україні виявлені на її крайньому північному сході в поселенні, яке датується XV-XIV ст. до н. е. Залізо поступово витісняє з ужитку бронзу. Відбувся перехід до кочового скотарства.

Рання залізна доба — остання епоха давнини, яка тривала від кінця ІІ до І тисячоліття до нашої ери. На теренах України ця епоха бере початок у ХІІ столітті до нашої ери. Найцікавіші сторінки ранньої залізної доби пов’язані зі скіфами та сарматами.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.