Соціум

На Прикарпатті двоє дітей померли від менінгококової інфекції – чим небезпечна хвороба

Google+PinterestLinkedInTumblr

У Коломийському та Рожнятівському районах двоє дітей померли від менінгококової інфекції. Її легко сплутати з деякими іншими захворюваннями, тому не варто займатись самолікуванням і, головне, втрачати час.

Менінгококова інфекція може призвести до смерті за лічені години. Щорічно вона забирає кілька десятків життів українців, розповідає дитяча інфекціоністка Вікторія Федюк, пише Репортер.

У зоні ризику – діти від двох місяців до 14 років та люди з ослабленим імунітетом.

Інкубаційний період – від 1 до 10 днів, у середньому 3-4 дні. Клінічно проявляється підвищенням температури тіла до 39-40 градусів. Дитина неспокійна, відмовляється від їжі, – каже Вікторія Федюк. – Може бути ураження центральної нервової системи у вигляді судом, втрата свідомості, висипання на шкірі.

Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Приблизно у кожного п’ятого пацієнта спостерігаються ускладнення хвороби. Через це лікарі рекомендують вакцинувати дітей від цієї хвороби.

Захиститися від цього захворювання можна тільки за допомогою вакцини, – каже інфекціоністка. – Батьки можуть самі піти в аптеку, придбати вакцину і захистити малюка. Наразі в Україні зареєстровані дві вакцини. Імунізувати дитину можна вакцинувати з двомісячного віку. До двох років треба дві дози, з дворічного віку достатньо однієї дози.

Більше дивіться у сюжеті телеканалу НТК

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.