В рамках міжнародної медичної місії в обласній клінічній лікарні працюють вісім хірургів та чотири медсестри. Українські та американські хірурги протягом тижня проведуть кілька десятків операцій пораненим військовим та цивільним, які постраждали внаслідок російської агресії. Пацієнтами стануть ті, хто має ураження голови та шиї.
За словами президента місії Пітера Адамсона, в Україні вони вперше, а всього на рахунку Face the Future 50 місій по всьому світу. Їхні хірурги оперували в Ірані, Іраку та в Афганістані. Але, кажуть, навіть там не бачили таких важких травм, пише Репортер.
Цього дня одразу в трьох операційних найважчі пацієнти – цивільні та військові. Як пояснює пластична хірургиня з Нью-Йорка Ірина Каранець, так домовилися попередньо, аби ще встигли побачити, як приживається імплант та як поводить себе тіло після реконструктивної зміни.
Більшість цих пацієнтів дотепер вже перенесли десятки операцій та сподіваються на допомогу лікарів зі США. Серед них і Тетяна Пшенична, яка потерпіла від мінного вибуху на власному подвір’ї невеличкого села поблизу Ізюму, що на Харківщині.
До нас прилетіло десять, – каже жінка. – Одна з них розірвалася за п’ять метрів від мене. Не маю зубів, десен, не можу їсти. Сподіваюся на допомогу цієї місії…
Минулого року під час першого етапу проєкту американці спільно з українськими медиками успішно прооперували декілька десятків військових.
Ці військові травми нам були не знайомі і ми не були до них готовими. Увесь світ до них не готовий. Нам треба дуже швидко вчитися, бо досвід нам потрібний на вчора, – говорить Наталія Комашко.
Усі операції будуть транслюватися онлайн і будь-хто з лікарів може за ними стежити і навчатися.
Comments are closed.