Соціум

На Прикарпатті 40% шкіл потребують покращення укриттів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківській області близько 40% загальноосвітніх навчальних закладів потребують покращення ситуації зі сховищами на випадок повітряної тривоги. Втім, на оновлення укриттів потрібні дуже великі кошти.

Про це Репортеру повідомив директор департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктор Кімакович.

На Прикарпатті 40% шкіл потребують покращення укриттів

Нагадаємо, раніше йшлося про те, що на Прикарпатті є лише одна школа, де взагалі немає сховища. Вона розташована у Богородчанському районі. Наразі, за словами Віктора Кімаковича, там організували підвезення дітей до іншого навчального закладу, де таке укриття є.

Читайте: Об’єднати чи перейменувати. Як на Прикарпатті планують реорганізувати школи та чому освітяни проти

Тож зараз усі учні в області навчаються офлайн. Цього навчального року більше не планують масштабних змін ситуації зі сховищами. А до наступного – департамент та органи місцевого самоврядування шукатимуть рішення, як покращити умови перебування дітей в укриттях. Таких покращень потребує близько 40% шкіл області.

Наприклад, йдеться про заклади, які мають укриття на першому поверсі, а треба, щоб воно було на цокольному, – каже Віктор Кімакович. – Для цього треба висушити підвал, зробити вентиляцію – це у кращому випадку. А у гіршому – школа може взагалі не мати підвалу. Тоді треба будувати модульне укриття з блоків, поруч з будівлею – а більшість шкіл і не має на це місця. Крім того, треба організувати водовідведення, виготовити проєкт, згідно з державними будівельними нормами – на це потрібні мільйони гривень.

За словами Віктора Кімаковича, у 2022 році школярі сумарно провели в укриттях близько місяця часу. Тож важливо облаштувати їм комфортні умови у сховищах.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.