Соціум

На новій дзвіниці у Коломиї зазвучить карильйон

Google+PinterestLinkedInTumblr
Днями до дзвіниці, яка споруджується в Коломиї за сприяння благодійного фонду “Покуття”, ініціатором створення якого є Андрій Іванчук, привезли з Голландії 51 дзвін. Невдовзі в ній зазвучить унікальний музичний інструмент  – карильйон.

Дзвони монтують київські спеціалісти під керуванням братів Леоніда й Сергія Ботвінків, пише “Дзеркало медіа”.

“За фахом я інженер-електронік, брат – конструктор. Ми обидва працювали за Союзу на авіаційному заводі, – розповідає Леонід Ботвінк. –  20 років тому нам запропонували відтворити за встановленими зразками інструмент з дзвонів для Михайлівського собору в Києві, показали відеофільм про карильйон і ми взялися до роботи. Доля нас закинула в Бельгію, місто Мехелен, де є найвідоміший в світі карильйон й Королівська школа гри на ньому. Там навчання триває 5 – 6 років. Система гри досить складна. Ми з братом за якийсь час освоїли всю механіку й електроніку, закладену в інструменті, й почали їх виготовляти в Україні”.

Після Києва братів запросили створити карильйон у Гошівському монастирі. Потім збудували його на Аскольдовій могилі в Києві. Розробили власну систему керування дзвонами – електронну й механічну (за допомогою клавіатури).

Наявність такого інструмента в Європі вважається свідченням високої культури й заможності міста, – стверджує майстер. В Україні є таких карильйонів п’ять, у Коломиї буде шостий. Дзвони виготовлені на 80 відсотків з бронзи, решта – олово з різними домішками. Брати Ботвінки є засновниками карильйонного мистецтва в Україні.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.