Найвища загроза всихання у стиглих лісах і пралісах. Бо ж до більшої частини з них добратися нереально.
В управлінні лісового господарства кажуть: дороги будують, втім, цього недостатньо. Тож ситуація загострюється з року в рік.
«Науковці та лісівники б’ють на сполох, враховуючи глобальні зміни клімату: зменшення кількості опадів, пониження рівня грунтових вод, у наступні роки прогнозується збільшення площ всихання ялинових лісів у геометричній прогресії», – каже начальник обласного управління лісового господарства Віктор Сахнюк.
За його словами, площа ялинових насаджень, де в наступні 10-15 років з великою вірогідністю можна прогнозувати всихання, складає орієнтовно 60 тис га. Половина з цих насаджень транспортно недоступні.
«Для заміни всихаючи насаджень необхідно побудувати близько 500 км лісових доріг, орієнтовна вартість капіталовкладень, із врахуванням спорудженням мостів, підпірних стінок, водовідводів складає близько 300 млн гривень, – говорить Сахнюк. – Відсутність капіталовкладень і неприйняття змін до нормативних документів призведе до втрати технічних якостей деревини, збільшення пожежної небезпеки, поширення вогнищ шкідників і хвороб лісу і потенційних збитків у 500-600 млн гривень».
Більше в сюжеті каналу 402:
Comments are closed.