Соціум

На Франківщині бюджетні установи і теплопостачальні компанії зменшують споживання газу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На Івано-Франківщині другий рік поспіль бюджетні установи і державні теплопостачальні компанії продовжують зменшувати споживання газу.

Натомість промисловість, релігійні організації та населення збільшили використання газу.

В 2017 році «Івано-Франківськгаз» транспортував 674 млн м³, що на 0,4% менше, ніж минулого року. Зменшення обсягів розподілу газу відбулося за рахунок теплопостачальних компаній, які у 2017 році спожили 58,3 млн кубів газу. Це на 5% менше, ніж у 2016 році. Падіння споживання спостерігають і серед бюджетних установ – на 2%.

Протягом минулого року для релігійних організацій, які сплачують 3,9 грн за м³, збільшили обсяги транспортування газу на 12% , для промисловості – на 0,5%. На населення ж припадає незначне зростання використання газу.

«Така статистика свідчить, що в економії енергоресурсу і надалі зацікавлені тільки організації, що фінансуються з держбюджету. Населення вже 2 роки поспіль, з часу скасування пільгової ціни – 3,6 грн за куб газу, не зацікавлене в економії. Якщо у 2015 році побутові споживачі споживали – 416 млн м³ газу, то у 2016 та 2017 – 481,9 млн м³ та 482 млн м³ відповідно. Більше того, багато споживачів спеціально нарощують витрати енергоресурсу, щоб їм в подальшому не зменшили розмір державної допомоги», – зазначив комерційний директор ПАТ «Івано-Франківськгаз» Віктор Кедик.

За даними газової компанії, у середньому один субсидіант використовує на 40% більше природного газу, ніж споживач, який платить за газ грошима. До прикладу, сім’я з 4 осіб, що не оформила субсидії і проживає в квартирі площею 110 м² з автономним опаленням газом, протягом року в середньому використовує 1051 м³. Натомість сім’я з такою ж кількістю членів сім’ї і площею приміщення, маючи державну допомогу, використовувала 1773 м³ газу.

Діюча система нарахування державної допомоги органами соцзахисту сприяє збільшенню використання енергоресурсу та призводить до дефіциту обігових коштів у газорозподільних компаній. Адже населення споживає 70% від усього протрансортованого газу, з них більша частина є субсидентами. При цьому частка пільг і субсидій становить 68% від надходжень компанії. Її не можливо спрямувати на модернізацію газотранспортної мережі регіону, встановлення та повірку лічильників чи покращення якості обслуговування споживачів.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.