Соціум

На Болехівщині вшанували пам’ять сотні УПА «Вікторія»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В урочищі «Сорокове», за шість кілометрів до сіл Тисова, Бубнища, Труханова та Розгірче, на кордоні з Львівщиною місцеві активісти віднайшли місце, де базувалась особлива сотня УПА – «Вікторія».

Відомості про сотню були засекречені, тому сьогодні маємо мало інформації про її діяльність. Відомо, що сотня сформувалася у 1944-му році для захисту оперативного штабу, який був створений для того, аби відділи Української Повстанської Армії, вже тут сформовані, вишколені, могли перейти через лінію фронту й діяти вже у тилу. Про це повідомили у Болехівській міській раді, передає Репортер.

За словами дослідників, бійці сотні мали завдання знищувати верхівку вермахту й НКВД. Проіснувала сотня «Вікторія» менше року. Взимку 1945 року повідомили, що місце викрите, тож бійці його покинули. Очевидно, що боїв у цих місцях не було, бо пошуковці не знаходили на цьому місці гільз чи патронів, лиш поодинокі. Відомо, що сотня прийняла великий бій 28 січня 1945 року на Львівщині.

Таємниця сотні «Вікторія». Що ховає ліс під Болеховом (ФОТО)

Багато бійців загинуло, а тих, хто вижив, розподілили по інших сотнях.

Щоб вшанувати героїчне минуле українського народу, пам’ять сотні Української Повстанської Армії «Вікторія», у неділю, 6 червня, на місці таборового поселення сотні відбулись урочистості.

Подія у Болехівській громаді, яка зібрала сотні людей. Звідусіль на різноманітних автівках з’їхалися у Тисів, щоб взяти участь у патріотичному заході та віддати данину пам’яті героям УПА.

Детальніше читайте за посиланням.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.