Соціум

На базі ІФНМУ відкрили перший в області Центр ментального здоров’я

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

23 серпня, на базі Івано-Франківського національного медичного університету відкрили Центр ментального здоров’я. Тут необхідну психологічну допомогу зможуть отримати захисники України, їхні близькі й кожен, хто її потребує, інформує пресслужба ІФНМУ.

Центр ментального здоров’я

«До дня народження люди завжди дарують подарунки. Сьогодні, напередодні Дня Незалежності України, на базі нашого університету відкрився Центр ментального здоров’я», – зауважив ректор Івано-Франківського національного медичного університету Роман Яцишин.

Окрім адміністрації та професорсько-викладацького складу університету, на заході були присутні голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Світлана Онищук із заступницею Людмилою Сірко, завідувач відділення «Центр психологічної реабілітації» SuperHumans Center Роман Ліщук та наші військовослужбовці.

Центр ментального здоров’я

Як зазначають організатори, завдяки цій ініціативі кожен, хто потребує допомоги у відновленні після пережитих травм, знайде своє «безпечне місце».

Це надзвичайно важливо у час війни, коли як військові, так і цивільні зазнають стресу, який негативно впливає на психоемоційний стан.

Завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології ІФНМУ Михайло Пустовойт переконаний, що унікальністю згаданого центру є не тільки те, що він стане першим в Івано-Франківській області, але і його функції, які не обмежуватимуться суто терапевтичною. Відтак вони працюватимуть у комплексі – терапевтична, підготовки сімейних лікарів та лікарів фізичної реабілітації, а також просвітницька, що сприятиме формуванню громадської думки без нав’язаних стигм.

«Ми плануємо створювати передачі на радіо, суспільному радіо, щоби люди були більш освічені з питань щодо ментального здоров’я. Просвітницька робота з громадою та робота з сім’ями військових є особливо важливою сьогодні», – розповідає Михайло Пустовойт.

Центр ментального здоров’я

Досвідом роботи медичного центру Superhumans поділився Роман Ліщук. Він окреслив основні напрямки роботи центру. А також виклики, із якими доводиться стикатися лікарям при роботі з фізично та морально травмованими військовослужбовцями.

«Ми повинні говорити країні, що в нас є висококваліфіковані фахівці, що тут робляться ті речі, і, повірте, через рік-два, на жаль, ми будемо одними із кращих по протезуванню та допомозі ветеранам у світі», – зазначив Роман Ліщук.

Варто розуміти, що кваліфікована допомога часто потрібна не лише ветеранам. Членам їхніх родин та цивільнітак само піддаються впливу травмуючих ситуацій. З цієї причини створення подібних центрів є необхідним в умовах сьогодення.

«Наша область активно працює над тим, щоб піклування про ментальне здоров’я стало щоденною звичкою для людей. Надзвичайно приємно, що такий Центр ментального здоров’я відкритий саме в Івано-Франківському національному медичному університеті. Ви є прикладом для медичної сфери не тільки області, але й цілої країни», – говорить Світлана Онищук.

Відтак Центр ментального здоров’я, відкритий на базі ІФНМУ, став важливим кроком у забезпеченні психологічної підтримки для військовослужбовців, їхніх родин та всіх, хто постраждав від наслідків війни. Поєднання терапевтичної, освітньої та просвітницької діяльності центру сприятиме розвінчанню стереотипів і розвитку культури піклування про психологічний стан людей. Центр відіграє ключову роль у підтримці громадян у часи війни та є внеском у майбутню перемогу.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.