Соціум Фото

Мультики, двері і скарби. У Франківську оголосили переможців міських грантів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
З поміж 36 претендентів обрали п’ять переможців. Загальний бюджет хвилі 80 тис грн.

У «Теплому місті» розповідають, що цього разу кількість проектів – найбільша.

Грантову підтримку отримали одесити з проектом «Всеукраїнський баркемп» з цифрової спадщини Franyk Edition, облаштування майданчика для дітей з аутизмом, тренінги зі створення соціальних мультиків, реставрація дверей на Незалежності, 29 та виставка відреставрованих сакральних творів.

Реставратор Валерій Твердохліб, автор проекту «Врятуємо скарби разом», розповідає, що проект готує виставку сакральних творів 17- 19 ст.

«Ми займаємося реставрацію пам’яток і бачимо, що є велика потреба презентації нових творів, – говорить Твердохліб. – Ми проводимо ремонти одного із залів ратуші і там покажемо фрагмент ризи чудотворної ікони зарваницькоі Ісуса Христа. Це унікальний артефакт. Крім того будуть твори, врятовані реставраційним відділом. Це вперше ми подавалися, нас підтримали і тепер ми маємо можливість не лише показати реставровані твори, а й популяризувати їх. Бюджет в 11 тис грн допоможе закрити частину ремонтних робіт. Ми хотіли радикально змінити один зал, тому роботи дороговартісні».

Проект працює з 2009 року і головна його мета показати, що є потреба не лише рятувати твори, а й культуру загалом. Щороку проект готує виставку, аби показати динаміку роботи. І він, за словами Твердохліба, охоплює все більше людей.

«Перший тур ми оцінювали кожен етап за критеріями, на другому проводили співбесіди і обговорення заявок, – розповідає одна з експерток міських грантів Христина Вінтонів. – Під час обговорення ми намагалися не лише критикувати, а пропонували рішення проблеми. Гострих суперечностей не було. Обговорення відкривало проекти по-новому. І хоч були деякі сумніви, при виборі переможців великих дискусій не було».

Христина Вінтонів відзначила конкурс зі створення шпаківень, який не увійшов у п’ятірку лідерів. Експертка сподівається, що він таки буде з часом реалізований.

До слова, 11 квітня стартує школа міських грантів, на якій охочі зможуть навчитися, як готуватися на наступні хвилі.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.