Соціум

Мороз пробирає до мікросхем

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Люті морози, які цього тижня прийшли на Прикарпаття, вже добряче позначилися на людях. Обмороження, забої, переломи – всього вистачає. Та виявляється, що потерпає від них і техніка. Особливо мобільні телефони. А ви останнім часом не помічали, як швидко сідає акумулятор у вашої мобілки?

Працівник одного з івано-франківських салонів по ремонту мобільних телефонів Сергій Сойчук каже: «Так, при сильних морозах батарея розряджається дуже швидко. До того ж, це для неї не проходить безслідно, а впливає на роботу у подальшому – простіше кажучи, вона швидше ламається».

Окрім батарей, чутливо реа­гують на мороз і дисплеї телефонів. Як каже Сойчук, найбільше потерпають сенсорні – екран може просто перестати відповідати на дотики.

Більш традиційні кольорові та монохромні екрани також піддаються холоду. Перші можуть «не дуже правильно» передавати кольори, а картинка на других може стати ну ду-у-уже конт­растною, а інколи й узагалі просто чорною.

Уникнути цих проблем можна одним способом – тримати телефон у теплі, для прикладу, у внут­рішній кишені. Зовнішні кишені, сумки й барсетки – небезпечне місце. В принципі, говорити по телефону на морозі можна, але не довго. За кілька хвилин він не встигне змерзнути. А от для триваліших розмов краще скористатися гарнітурою.

Окрема небезпека для мобільних – це волога. Як кажуть фахівці, від перепаду температур вона активно конденсується не лише на деталях корпуса, але й на контактах мікросхем. В результаті – замикання, а з часом – окислення чи корозія контактів. Тож, якщо ви повернулися до теп­лої домівки із замерзлим телефоном, то обов’язково витягніть батарею. Через півгодини телефон гарантовано прогріється, тоді протріть акумулятор і доступні «нутрощі» сухою ганчіркою. Тепер можете вмикати.

«Проігнорувати» вас через сильні морози можуть і домофони. Щоправда, це залежить від типу самої системи. Як розповідає Павло Грацонь, власник однієї з місцевих фірм, яка займається встановленням і обслуговуванням домофонів, на його думку, найкращими є «Візити». «У них ця панель, яка розташовується на вхідних дверях, витримує морози до 40-45 градусів. До того ж, у них використовуються безконтактні ключі, – каже Грацонь. – А от що може постраждати – то це, наприк­лад, системи, де використовуються сенсорні панелі чи круглі залізні ключі у вигляді таб­леток. Через замерзання вони можуть не відповідати».

У таких дверях здатні підвести і дверні затягувачі, в основному у тих випадках, коли вони самі є неякісними чи для змазки там використали неякісне масло. Тож при сильних морозах вони просто виходитимуть з ладу.

При низьких температурах варто бути уважними і з банкоматами, які виходять на вулицю. «Знаю, що банківські установи міста мають такі проблеми, – розповідає співробітник одного з франківський банків Андрій. – Банкомат наче примерзає і тут уже буває по-різному – може не віддати карточку, а може віддати, але не видати гроші».

У такому випадку треба звернутися до банку з відповідною претензією. Але краще перестрахуйтеся та скористайтеся тим банкоматом, який знаходиться у приміщенні.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.