З 1 вересня до Франківська повернулися студенти, потоки машин і вічні затори. А щоб стояти в корках було цікавіше, одразу на кількох вулицях міста почали ремонтні роботи — вирили ями, загнали екскаватори й позрізали асфальт.
На останній оперативці міський голова Руслан Марцінків переклав усю відповідальність на комунальників. Більше того, сказав їм молитися, а ще краще замовити спільну службу, щоб погода дозволила закінчити роботи до дощів і морозів. А молитися є за що. Цьогоріч у міському бюджеті передбачили 29 мільйонів на 21 дорогу. Щось уже зробили, та на все про все у комунальників в кращому випадку залишається чотири місяці.
Мабуть ніхто не забув епічний ремонт пасічнянського мосту минулої осені, коли дорогою на роботу доводилося хвилин 30-40 витрачати на долання корку через Бистрицю. Цього року історія повторюється. Чого вартує лише перерита вулиця Шевченка, через яку і так звичні затори на Гординського сьогодні тягнуться по Мазепи аж до Короля Данила і навіть Січових Стрільців. Не менш цікаво тепер і в центрі — на вулиці Сотника Мартинця облаштовують піднятий перехід. Для цього проекту погодження отримували аж із Києва. Тому, каже керівник департаменту Михайло Смушак, швидше розпочати не могли.
Відзначилась і вулиця Довга — там замінюють бордюри і кладуть бруківку. Тож їхати нею стало ще довше. А на Бельведерській і Грушевського «вибрили» асфальт, залишивши люки, які виступають над дорогою. Така доля чекає і на вулицю Мазепи, яка після останньої сесії отримала фінансування у понад три мільйони. Наразі шукають підрядника.
Михайло Смушак виправдовується, що дороги у Франківську ремонтують цілий рік. Просто у вересні — більше людей, автівок, відповідно й заторів. Тому нам лиш так здається, що все ремонтують тільки восени…
Водіям автівок, маршруток, таксистам доведеться, певно, приєднатися до спільної молитви, щоб ремонт доріг пройшов швидко, комунальникам світило сонце, фінансування робіт не затримували, каток підрядників працював справно і асфальт потім не коробило.
За рік-два комунальники планують зовсім обмежити проїзд центром для транзитного транспорту. Паркуватись дозволять, а от проїхати у справах вже не вдасться. Доведеться об’їжджати… якими шляхами? Місто — для людей, скажуть урбаністи. І з ними важко не погодитись. Але за кермом зазвичай невже мавпи сидять? Везуть дітей, пасажирів, товари. Звісно, приємніше та корисніше ходити пішки. Якщо руки порожні.
Comments are closed.