Соціум

Мобільна реанімаційна, яку у Франківську переробили з автобуса, працює у прифронтовій зоні (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

Франківська урбаністична платформа Metalab спільно з німецьким фондом Cadus переобладнала звичайний автобус на реанімобус для транспортування поранених і хворих з прифронтових територій.

У кінці жовтня автобус виїхав на медичну базу в Дніпро і вже наступного дня вирушив евакуйовувати пацієнтів. Про це йдеться на сторінці MetaLab, пише Репортер.

Франківськ ренімобус

Більше про проєкт читайте тут: У Франківську обладнують реанімобус для поранених на війні (ФОТО)

Хочемо розказати вам про суперважливий проєкт наших партнерів CADUS e.V., до якого ми були раді долучитися. Їхня команда привезла в Україну автобус, щоб переобладнати його для медичної евакуації пацієнтів з прифронтових територій. З автобуса прибрали більшість сидінь і облаштували чотири повноцінні станції для надання медичної допомоги. Це дозволяє евакуювати більшу кількість людей в супроводі меншої команди медиків і водіїв, ніж при перевезенні кожного пацієнта окремо, – йдеться у дописі.

Франківськ ренімобус

Переобладнання автобуса відбувалося у відкритому цеху «Парасолька» й автосервісі ТЗОВ «Західтехцентр». Проєкт консультували парамедики та інженери. Механіки, електрики та водії з автосервісу зголосилися безкоштовно допомогти в роботі. Також долучилася технічна команда MetaLab.

Франківськ ренімобус

Що зробили?

  • більшість пасажирських сидінь прибрали, частину оновили;
  • розмістили чотири медичних ліжка і розробили систему кріплень, щоб медичній команді було зручно їх встановлювати;
  • зварили кріплення для медичного обладнання, кисневих балонів тощо;
  • зробили пандус на вході;
  • налаштували подачу води в салон;
  • встановили холодильники для медикаментів;
  • зробили розведення електрики всередині та подбали про резервне живлення приладів.

Один звичайний реанімобіль може перевезти одного пораненого. І для цього потрібно одного або й двох водіїв, двох медиків і відповідне обладнання. А у великих автобусах  можна перевезти чотирьох пацієнтів на ношах з приблизно тією ж кількістю ресурсів. Тож Cadus  запропонував франківській платформі Metalab стати базою для переобладнання автобусів під великі реанімобілі. Адже оригінальні реанімобуси дуже дорогі.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.