«Питання освітлення – це один із чинників боротьби зі злочинністю, – сказав на оперативній нараді міський голова Віктор Анушкевичус. – Тому що злодій там, де темно. І навіть таргани світла бояться».
За словами головного інженера «Міськсвітла» Михайла Мулика, їхнє підприємство обслуговує 380 км мереж. Проте, є проблеми з якістю та надійністю цієї роботи.
«Центральна частина міста ще нормально освітлюється, – сказав Мулик. – Але при легенькому вітрі та дощику в нас до 68% електромереж відключається». Так, каже головний інженер «Міськсвітла», причиною відключення іноді стають дерева, гілки яких пошкоджують лінії. Відтак, він запропонував прийняти програму, яка б охороняла зони електромереж.
На думку Михайла Мулика, варто почати переходити на самонесучі ізольовані проводи. «Лампи накалювання морально і фізично віджили, – запевнив він. – Треба їх усувати, а ставити натрієві лампи. Або впроваджувати світлодіодні світильники».
Мер міста Віктор Анушкевичус підтримав: лампи накалювання – це анахронізм. Мовляв, вони не надійні, не довговічні, не економні. Відтак, запропонував потрохи міняти 3,5 тисячі міських ламп на світлодіоди.
З’ясувалося, що натрієві лампи коштують 450-600 грн. (служать 10 тисяч годин), а світлодіодні – 1,5 тис. грн. (50 тисяч годин). Тобто, одні дорожчі та довговічніші, інші дешевші та вмирають швидше…
«Лампу розжарювання треба міняти, – підсумував Анушкевичус. – Інше питання: на що? Бо тут треба подумати і про термін експлуатації, і про ціну. Тому випишіть усі проблемні питання, а ми сядемо та порадимося».
Comments are closed.