Соціум

Міськрада проголосувала за Івано-Франківську ОТГ у складі міста і двох сіл

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У середу, 9 жовтня, на сесії Івано-Франківської міської ради прийняли остаточне рішення щодо приєднання Підлузької та Черніївської сільських рад до складу Івано-Франківської міської територіальної громади.

Це стало початком офіційного формування об’єднаної територіальної громади навколо Івано-Франківська, пише  Децентралізаційний марафон “Пульс”.

На сьогодні це п’ятий обласний центр (після Житомира, Тернополя, Вінниці й Сум) та 39 місто обласного значення серед 151, яке скористалося можливістю створення ОТГ відповідно до змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», підготовлених та пролобійованих Асоціацією міст України.

Об’єднання спричинило низку організаційних змін. По-перше, сільські голови Черніїва та Підлужжя відтепер стають членами виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. По-друге, утворюються Черніївський та Підлузький старостинські округи. По-третє, всі депутати сільської ради автоматично стають членами громадської ради старостинського округу. З важливих змін — створюється центр надання первинної медичної допомоги спеціально для приєднаних громад. Також геріатричний пансіонат Черніїва перейде в підпорядкуваня Івано-Франківського департаменту соцполітики, повідомляють на сайті міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа.

До кінця року бюджети трьох громад виконуватимуться окремо, як затверджено відповідними радами, а з 2020 року на території ОТГ діятиме єдиний бюджет, прийнятий Івано-Франківською міською радою. Сільські голови очолять старостинські округи, а члени сільських виконавчих апаратів будуть працевлаштовані в ОМС міста.

«Створення громади сьогодні — це включення 5.5 тис. осіб — жителів сіл Підлужжя і Черніїв — до процесу планування розвитку вже єдиної територіальної громади на засадах відкритості та рівності. Більше того, це їх доступ до ресурсів громадського бюджету та програми підтримки громадянського суспільства, що активно реалізуються останніми роками в м. Івано-Франківську», — наголосив консультант з юридичних питань Андрій Деркач.

Міський голова Руслан Марцінків переконаний, що об’єднання має бути лише добровільним. Тому на сесії міської ради він зачитав звернення до Верховної Ради та Кабінету міністрів України про неприпустимість примусового об’єднання громад. Адже згідно з перспективним планом ОДА до Івано-Франківська планують приєднати 18 населених пунктів.

«Деякі з громад або не хочуть приєднуватись, або вже мають свої ОТГ. Івано-Франківська міська рада підтримує їхнє право на самостійність. Ми напрацювали статут майбутньої ОТГ, який обговорили з усіма зацікавленими селами; зустрічаємось з очільниками сільрад та мешканцями, щоб досягти спільного рішення. Лише так можна побудувати спроможну єдину громаду», — зазначив Руслан Марцінків.

Міський голова додав, що Івано-Франківська міська рада наполягає використовувати тільки добровільний принцип у формуванні Івано-Франківської ОТГ та інших громад України.

Замість довідки: Івано-Франківськ має угоду про співпрацю ще з шістьма селами: Чукалівкою, Колодіївкою, Добровлянами, Узином, Підпечерами та Черніївом. Ці громади мають змогу користуватись різними соціальними послугами в Івано-Франківську та отримують підтримку міста.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.