Міністр юстиції Павло Петренко відповів на запитання українців.
Темою консультацій стали питання, пов’язані з тим, як учасникм бойових дій на сході України безплатно отримати земельні ділянки, інформує Головне територіальне управління юстиції.
Міністр повідомив, що бійці можуть безплатно приватизувати земельні ділянки:
1) для ведення садівництва — не більше 0,12 га;
2) для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 га;
3) для будівництва і обслуговування жилого будинку в селах — не більше 0,25 га, в селищах — не більше 0,15 га, в містах — не більше 0,10 га.
Для отримання земельної ділянки, учасники АТО повинні звертатися до сільських, селищних чи міських рад, якщо питання стосуються комунальної землі, а якщо щодо земель спільної власності територіальних громад – до обласних і районних рад.
“Районні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки у межах населених пунктів із земель державної власності у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб, – інформує міністр. – Обласні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також земельні ділянки, що не входять до складу певного району, або у випадках, коли районна державна адміністрація не утворена, для всіх потреб”.
Якщо питання стосується садівництва або особистого селянського господарства на державній власності, треба звертатися у Головне управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в області. Кабінет Міністрів України приймає рішення щодо надання земель державної власності, зокрема ріллі, багаторічних насаджень для несільськогосподарських потреб, лісів для нелісогосподарських потреб, а також земельних ділянок природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного призначення та особливо цінних земель.
Читайте: На Прикарпатті понад 9000 боржників аліментів. Тепер їх стимулюють не лише батогом
У клопотанні треба зазначити цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, копія паспорта та копія ідентифікаційного номера, документ, що посвідчує участь в АТО (посвідчення, довідка). Чиновникам забороняється вимагати додаткові матеріали та документи.
Рішення повинні прийняти за місяць Якщо все законно, уповноважений орган надає дозвіл на розробку проекту землеустрою, який треба погодити з територіальним органом Держгеокадастру. Щоб зареєструвати ділянку в Держгеокадастрі, треба подати заяву про внесення відомостей у кадаст, оригінал та електронну версію документації із землеустрою.
Також потрібно реєструвати право на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно Мін’юсту.
“Для цього слід звернутися до суб’єкта, уповноваженого на проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, а саме до виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради або до місцевої державної адміністрації, в тому числі через центри надання адміністративних послуг. Державну реєстрацію речових прав на землю здійснюють також юридичні особи, акредитовані Мінюстом, та нотаріуси”, – повідомляє Павло Петренко.
Щоб отримати додаткову інформацію, потрібно звернутися у громадську приймальню Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області, що розташоване на вулиці Грюнвальдській, 8 у Франківську. Мешканців консультують у вівторок і четвер з 10.00.до 16.00 год.
Comments are closed.