У четвер, 16 грудня, у Галичі випав “чорний” сніг. Про це у соцмережах повідомляють місцеві мешканці.
Так місцевий журналіст Володимир Теслюк на своїй facebook-сторінці опублікував фото зі снігом, поверхня якого вкрита темною та щільною речовиною, пише Репортер.
“Та це просто жах якийсь! Сьогодні сніг ще чорніший! Що ж з нами роблять? А ми мовчимо?! Чи ми вже так звикли до цього, що навіть не помічаємо?”, – прокоментував чоловік власні фото.
Також він додав у коментарях, що “це зола з Бурштинської ТЕС”. Допис чоловіка викликав обурення та жваве обговорення мешканців Галича, які почали звинувачувати в цьому викиди з Бурштинської ТЕС.
“В горлі першить. Наші дітки ніколи не будуть здорові при такому повітрі!!!”, – написала Маша Гринів.
“Це просто гидь, неможливо дивитись. Але кому і як говорити, щоб був результат? Ми не мовчимо, але оце обурення поміж себе без толку…”, – пише Наталя Медвідь.
“Ахметов заробляє на здоров’ї та житті людей. Єдиний вихід, який бачу- акції протесту? Як інакше заставити встановити фільтри?”, – додав Олег Кіращук.
Також люди почали ділитися фото з “чорним” снігом у різних куточках Галича.
Варто зазначати, що у травні 2021 громадська організація “Екодія” на основі дослідження міжнародного аналітичного центру EMBER повідомила, що Бурштинська ТЕС серед найбільших забрудників повітря в Україні.
Згідно з їхніми розрахунками, Україна відповідає за 72% всіх викидів зольного пилу в Європі, 27% двоокису сірки та 16% оксидів азоту.
Серед десятків електростанцій з найбільшими викидами зольного пилу (PM10), Україні належать 8 електростанцій. Сюди входять Курахівська, Бурштинська, Трипільська, Луганська, Зміївська, Вуглегірська, Слов’янська, Ладижинська ТЕС. Всі вони були введені в експлуатацію у 60-70-х роках минулого століття.
Зазначається, що мікрочастки пилу PM10 у забрудненому повітрі є причиною близько 80% передчасних смертей, пов’язаних з викидами вугільних електростанцій у Європі.
Щодо викидів двоокису сірки (SO2), Бурштинська ТЕС має першість на континенті. Це – найстаріша ТЕС серед десятки головних забрудників, що запрацювала у 1964 році. Серед першої тридцятки Україні належать 12 станцій. Ця речовина може провокувати накопичення рідини в легенях та сприяти хронічним захворюванням.
Автори дослідження зауважують, що з моменту приєднання України до Договору про Енергетичне Співтовариство у 2011 році жодна з українських ТЕС не була приведена у відповідність до вимог Директив ЄС щодо викидів.
Comments are closed.