Соціум

Мешканці будинку-пам’ятки у Франківську відновлюють автентичну дерев’яну бруківку (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Подих минулого у середмісті сучасного Франківська. Мешканці будинку-пам’ятки, що на Січових Стрільців взялися за відновлення старовинної дерев’яної бруківки у власному дворі.

Розповідають – частина давнього автентичного мощення, яким був встелений колись проїзд, чудово збереглася. Тож під час ремонту арки вирішили перетворити його на унікальний елемент декору, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

За словами голови ОСББ «Січових Стрільців, 7» Людмили Яворської, цій бруківці кілька сотень років, вона дубова.

В оновленому проїзді викладуть лише фрагмент автентичної бруківки – якраз по центру. Аби старовинне мощення не понищили сучасні автівки. Вибір на користь дерева, пояснюють фахівці, колись робили із міркувань комфорту. І таких місць, де ще збереглася жива історія, нині у Франківську залишилось небагато.

У двір заїжджали колись на каретах і якби було кам’яне мощення проїзд був би шумний, – говорить головний спеціаліст з питань охорони культурної спадщини Департаменту містобудування та архітектури Володимир Ідак. –  Сюди будуть заходити туристи і можна показувати фрагменти старого міста. Це артефакт.

Цей будинок – яскравий приклад класичної квартальної забудови кінця позаминулого століття. У тій частині двору, де нині відбуваються основні роботи, колись мешкав сам власник кам’яниці. Тож і оздоблена вона відповідно.

Читайте також: 10 відповідей на запитання франківців про щеплення дітей перед садочком і школою

Донині частково збереглися і витончені колони всередині під’їзду, і розкішні фрески на стелі. Тож втратити таку частину історії, зізнаються мешканці, просто не мають права. Відтак ще кілька років тому мешканці будинку-пам’ятки власними силами та з допомогою місцевого бізнесу взялися за її відновлення.

І зупинятися на цьому не планують. Мріють тутешні мешканці і про реставрацію фасаду кам’яниці. Утім, зізнаються, ці роботи потребують вже значних коштів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.