Соціум

Маріупольська «Берегиня» закликає Зеленського до створення експертної комісії з питань поводження з жінками у полоні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Громадська організація «Маріупольська асоціація жінок «Берегиня» написала звернення до Президента України Володимира Зеленського з закликом створити експертну комісію з питань поводження з жінками, які зараз у полоні росії. Як з цивільними, так і військовими.

жінками

Поводження з жінками, котрі перебувають у полоні, вражає масштабами порушення будь-яких норм. Застосування тортур, неналежні умови тримання під вартою, порушення права на листування, на отримання медичної допомоги фіксуються майже відносно кожної полоненої жінки. Порушуються навіть такі права на елементарні речі, як харчі та необхідну кількість води. І таких фактів – тисячі, – йдеться у зверненні.

Росія під час повномасштабної агресії проти України порушила усі можливі норми Женевських конвенцій.

Наведена конвенція, зокрема, містить низку правил, яку зобов’язана виконувати держава, що утримує військовополоненого, зокрема й полонених жінок.

Основні правила:

  • з військовополоненими необхідно  завжди  поводитися  гуманно. Будь-який  незаконний  акт  чи  бездіяльність  з боку держави,  що тримає в полоні,  які спричиняють смерть  або  створюють  серйозну загрозу   здоров’ю   військовополоненого,  що  перебуває  під  її охороною,  забороняються;
  • військовополонені  завжди  повинні бути захищеними,  зокрема від насильства чи залякування,  а також  від  образ та зацікавленості публіки;
  • Військовополонені за  всіх  обставин мають право на повагу до їхньої особи й честі.

Російська Федерація зобов’язана виконувати принципи, викладені в тексті Конвенції про поводження з військовополоненими. Але важко сподіватися на дотримання міжнародних норм країною- терористом.

На жаль, ні нашою країною, ні міжнародними організаціями, такими як Міжнародний комітет Червоного Хреста, які мають фіксувати такі факти і безпосередньо впливати на них, на даний час не вживається ніяких заходів щодо сприянню та допомозі нашим жінкам. Як цивільним, так військовим, які перебувають в полоні країни агресора. І зазнають тортур, як фізичних, так і психологічних.

Також, за весь час війни нашою країною не було створено жодних комісій щодо допомоги жінкам, які були у полоні, або були з нього звільнені.

А тому ми, як громадська організація, хочемо звернутись до Вас із закликом щодо створення експертної комісії з питань поводження з цивільними та військовими жінками, котрі перебувають у полоні у зв’язку з війною, що росія розпочала проти України, до якої залучити як представників влади, так і представників правозахисних жіночих організацій, міжнародних правозахисних організацій.

Основні завдання комісії

  • Об’єднання зусиль та створення додаткових каналів комунікації  та впливу між представниками влади, правозахисних жіночих організацій, міжнародних організацій. Для забезпечення доступу представників міжнародних гуманітарних організацій до місць утримання українських жінок, які перебувають у російському полоні;
  • Посилення станційного тиску на країну агресора через негідне поводження до полонених українських жінок;
  • Залучення у процес пред’явлення росії вимог щодо надання переліку полонених, з уточненням щодо цивільних та військових жінок;
  • Налагодження та побудови на державному рівні механізмів для реабілітації тих жінок, котрі пройшли крізь полон, створивши та виписавши чіткий порядок щодо порядку виконання такого механізму, а також розробки проєктів психологічної, правової допомоги для жінок, яких було звільнено з полону та членам їх родин, при необхідності.

Читайте: «Все можна пережити»: як маріупольська «Берегиня» продовжує роботу у Франківську

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.