За словами Марцінківа, громадський мовний патруль працюватиме на громадських засадах. «Ніяких коштів витрачати з міського бюджету не будемо на мовні патрулі, на мовних інспекторів», – сказав Руслан Марцінків в ефірі на радіо Західний полюс.
Мер переконаний, що на сьогодні проблема вживання російської мови у Франківську є значною.
Мешканці Франківська зверталися до мене, що російської мови побільшало на вулицях, у громадських місцях, у сфері обслуговування. Російської мови в рази збільшилося у Франківську. І тому якимось чином треба реагувати. Прийшли до такої думки – громадська ініціатива “Мовні інспектори”. Це бажаючі, волонтери, які будуть пропагувати курси української мови, також будуть фіксувати і викликати відповідно поліцію і Муніципальну інспекцію в разі порушення мовного законодавства в місцях, де передбачено законом – це кафе, магазини, – де мова обслуговування виключно має бути українською. І це питання дуже гостро стоїть, – зазначив Марцінків.
Він додав, що якщо у 2022 році і на початку 2023 року носії російської мови старалися переходити на українську, то зараз ситуація дещо змінилася.
І тому, на моє переконання, і на переконання багатьох, потрібно цю ситуацію міняти, – сказав мер.
Також за словами Марцінківа, до функцій мовних інспекторів буде входити спілкування і переконування, що треба дотримуватися законодавства і що сьогодні єдиною державною мовою є українська.
І запросив охочих у мовний патруль. Він стверджує, що коли це буде більше організовано, то конфліктів буде менше.
Comments are closed.