Соціум

Марцінків пропонує запровадити електронну чергу в школи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На оперативній нараді у міського голови Франківська Руслана Марцінківа презентували проєкт бюджету ОТГ на 2021 рік. В контексті доповіді заступниці мера Вікторії Сусаніної йшлося про видатки на бюджетну сферу Франківської громади. Зокрема на освіту та медицину.

Руслан Марцінків звернувся до головної фінансистки ОТГ і запропонував переглянути та оптимізувати видатки в освітній сфері, пише Репортер з посиланням на Курс.

Так, мер пропонує запровадити у наступному 2021 році відкриті електронні черги в школи та відкриті конкурси при прийомі на роботу працівників у заклади освіти. Для цього освітні заклади мають зробити прозорими штатні розписи.

За словами Марцінківа, слід переглянути ставки і оптимізувати штат, «довантажити» працівників і дати їм відповідно більшу зарплату.

Читайте також: У Івано-Франківську розпочали видавати студентські транспортні картки

Марцінків нагадав, що в наступному році заклади освіти отримують бухгалтерську автономію.

«Треба подивитися, бо інакше не витримаємо навантаження. Треба в такому ключі передивитится всі бюджетні заклади, але освіту першу, бо передбачається понад мільярд грн видатків по ОТГ», – дав дручення своїй заступниці мер Марцінків.

Що стосується електронної черги в освітні заклади, то в цьому випадку мер Марцінків,очевидно,хоче використати міжбюджетні розрахунки.  У школах Франківська вчаться діти з довколишніх сіл, які не входять у теперішню ОТГ. Відтак, громади мають платити в бюджет Франківська за навчання своїх школярів – так, як уже це роблять, наприклад, у міській художній школі.

У продовження він доручив також своїм трьом заступникам Шкутяку, Вітенку і Гайді розробити і представити на затвердження програми, як заробити гроші для громади Франківська.

«Будемо прив’язувати видатки до доходів», – сказав мер.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні