Соціум

Малому онкохворому прикарпатцю пересадили кістку, надруковану на 3D-принтері

Google+PinterestLinkedInTumblr

Онкохворому хлопчику пересадили кістку, надруковану на 3D-принтері. Це перша така операція у західних областях України.

Її разом виконали спеціалісти зі Львова, Києва та Івано-Франківська у Львівській лікарні Святого Миколая, інформують у Першому медичному об’єднанні Львова.

Богдан з Івано-Франківщини уже вдруге бореться з онкологією. Зараз хлопчику вісім років. У 3 роки йому діагностували рак печінки. Тоді малюк пройшов довгий шлях до одужання та переніс складну операцію з видалення пухлини разом із жовчним міхуром. Через якийсь час хвороба наздогнала дитину. Цього разу рак уразив кістку.

Читайте: «Після операції – додому». Лікар з Харкова лікує у Франківську рак за новими методами

Якось після школи Богданчик поскаржився батькам на сильний біль у нозі. Пізніше кінцівка ще й набрякла. Сім’я відразу звернулася до лікарів в Івано-Франківську, які раніше вже вилікували їхнього хлопчика. Богданові зробили всі необхідні обстеження і біопсія підтвердила найстрашніші побоювання – знову рак. Цього разу – саркома Юинга, – пишуть у лікарні.

Цей тип раку кістки найчастіше трапляється в дітей та підлітків. Щороку його діагностують у трьох дітей з 1 млн.

Злоякісна пухлина вразила аж 28 см стегнової кістки хлопчика. Аби зберегти йому ногу, необхідно було видалити уражену частину та вживити на її місце імплант. Як зробити це якнайліпше – франківські лікарі радилися з колегами з інших міст України. Разом вони зо пів року готувалися до операції. А хлопчик тим часом отримував хіміотерапію.

Коли прийшов час оперувати, Богданчик приїхав до Львова – в Лікарню Святого Миколая. Спершу спеціалісти видалили саму пухлину, а потому провели експрес-біопсію, аби точно з’ясувати, який об’єм кістки необхідно забрати.

Київські інженери, які виготовили титановий імплант для Богдана – підготували три варіанти різної довжини. Всі вони надруковані на 3D-принтері. Проєктували імпланти місяць і ще два тижні друкували. Після біопсії лікарі видалили уражену раком кістку та встановили хлопчику імплант підходящого розміру, який ростиме разом із дитиною. Операція тривала шість годин і минула успішно.

Богдан уже повернувся до Івано-Франківська та продовжує лікування, яке буде тривалим. Попереду в хлопчика – кілька курсів поліхіміотерапії та променевої терапії, а також трансплантація кісткового мозку.

Крім львівських фахівців, операцію проводили лікарі з Івано-Франківської дитячої обласної клінічної лікарні, Інституту травматології і ортопедії в Києві та Київської міської дитячої клінічної лікарні №2.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.