Соціум

Львівські хірурги врятували малюка з Прикарпаття з кістозною хворобою легень

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Маленькому пацієнтові Артемові з Івано-Франківщини – 1 рік і 8 місяців. У львівському Охматдиті йому діагностували кістозну хворобу легень і наступного дня малюка успішно прооперували – кісти забрали, дитина почала нормально дихати. Оперативне втручання провели торакальні хірурги Олег Ленів та Роман Ковальський, пише Репортер з посиланням на Львівську обласну дитячу клінічну лікарню “Охматдит”.

Восени Артем мав захворювання дихальних шляхів, можливо це був звичайний вірус, який призвів до руйнування легеневої тканини досить великої ділянки. Це призвело до того, що у дитини почали формуватися кісти. Коли вони були маленькі, то дитинка з ними справлялася. Коли ж вони почали збільшуватися, то в Артема появилася задишка, він не міг спати, став не спокійним тощо, – повідомляють в Охматдиті.

Синдром внутрішньогрудного напруження призводить до високого тиску у легенях і вони не можуть дихати. Полікістоз у легенях створюють своєрідні кульки, які наповнюються повітрям. Тобто, спрацьовує принцип клапана – коли дитина вдихає, повітря засмоктується, а коли видихає – клапан закривається. Таким чином ті кісти надуваються. Коли їх стає багато, вони створюють високий тиск, здавлюючи здорові тканини легені, збільшуючи серце, стравохід, ускладнюючи дихання. Такі симптоми можуть призвести до летальних випадків, або глибокої інвалідності.

Стан дитини погіршувався і батьки прийняли рішення їхати до Охматдиту, де хлопчику було зроблено КТ і рентгенографію, які показали кістозну хворобу. На наступний день Артемку провели оперативне втручання. Усі кісти успішно забрали хірурги Олег Ленів та Роман Ковальський. Після цього у дитини розправилася легеня, середостіння стало на своє місце, задишка пройшла, дитина почала нормально дихати, спати, бавитися.

Сьогодні Артемко – вдома, він здоровий, росте та розвивається.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.