Соціум

Легких випадків тут не буває. Як працює Перший добровольчий шпиталь БРАСС

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Перший добровольчий шпиталь БРАСС працює уже 2,5 роки, лікуючи поранених захисників та захисниць. Це ортопедо-травматологічний стаціонар з операційною, післяопераційним відновленням і реабілітацією, який знаходиться на території Лисецької громади.

Як розповідає керівник шпиталю БРАСС Станіслав Онищук, нині тут перебуває 18 пацієнтів.

БРАСС, новини Івано-Франківська

Останні місяці чотири ми працюємо в режимі перевантаження, – каже він. – У нас є 14 ліжок, але  кількість звернень і від керівників військових частин, і від самих бійців, і часто від франківських лікарень настільки велика, що ми не маємо сили відмовити та беремо навіть більше пацієнтів, ніж тут передбачено.

БРАСС

Усього від початку великої війни тут пролікували близько 510 військових, в середньому люди тут перебувають три тижні. Хоча, звісно, є і винятки.

У нас зараз лікується Василь, він мій однокласник, поранений військовий. Внаслідок важкої травми хребта у нього паралізована нижня частина тіла, – розповідає Онищук. – Він рік лікувався в Хорватії і це лікування майже не дало відчутних результатів. А от зараз наприкінці четвертого місяця, він вже відчуває ноги і ми вважаємо, що за кілька місяців він буде ходити.

Лікування у шпиталі для військових безоплатне, витрати покривають завдяки підтримці міської ради, грантових та благодійних коштів.

Гліб Соловей, медичний директор шпиталю БРАСС, розповідає, що особливість закладу в тому, що тут надають повний цикл допомоги хворим.

Зараз у більшості лікарень після того, як пацієнта прооперували, немає можливості дати повноцінну реабілітацію – тобто ЛФК, масаж і так далі. А у нас є повний цикл – дуже потужна команда реабілітологів, масажистів, ерготерапевтів.

Пацієнтів з гострими травмами тут небагато, в основному працюють з наслідками травм – роблять реконструкцію, усувають деформації й таке інше.

Але легких випадків тут немає. Зараз під час війни – усі випадки важкі, – каже медик. – От останній випадок, у нас була важка деформація стегна у хлопця після лікування – неправильно зрослося, довелося виправляти це.

Миколі – 29 років, і він з Гостомеля на Київщині. У шпиталі уже тиждень. На початку війни потрапив в окупацію. Коли Гостомель звільнили, виїхав у Надвірну. Побув там кілька днів і вже 20 березня пішов служити у київську бригаду ТРО. Воював на Харківському напрямку, був командиром мінометного розрахунку.

Після травми мені поставили протез лівого кульшового суглоба і вже списали зі служби, – розповідає він. – Мені порадили сюди приїхати на реабілітацію, оскільки це дуже хороший реабілітаційний центр. Я поїхав і не пошкодував. Хлопці всі такі товариські, вже подружилися, вже як маленька сім’я. Лікар гарний.

Зараз Микола навчається на кризового психолога. Після закінчення хоче працювати, як психолог-реабілітолог.

Хочу допомагати таким, як я. Я більше знаю цю специфіку, цей стан, це відчуття, – каже він.

Читайте: Реабілітація, допомога ЗСУ та енергоефективність – як живе Лисецька громада в часи війни

Престур у Лисецьку громаду організований Івано-Франківським регіональним відділенням Асоціації міст України

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.