Соціум

Лебеді на Німецькому озері загинули, бо їх годували хлібом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Лебеді на Німецькому озері у Франківську загинули через те, що люди годували їх хлібом.

Про це заявило Головне управління Держпродспоживслужби в Івано – Франківській області.

лебеді

Красиві дикі лебеді прилетіли до міста Івано-Франківська та поселилися на Німецькому озері, наразі для них тут тепла зима. Коли температура знизиться, вони знову зберуться у вирій та полетять південніше.

На таку дику красу помилуватись та сфотографувати приїздять жителі Івано-Франківська та гості міста. Милуючись птахами, у населення виникає бажання підгодувати лебедів, тому люди приносять із собою припаси хліба, випічку, але це може призвести до хвороб та загибелі птахів.

Птахи зазвичай харчуються водяними рослинами. Завдяки довгій шиї вони здатні діставати їжу з чималої глибини, поїдають водорості, молюсків, маленьку рибу та поживності з дна. Водяних рослин вистачає в будь-якому ставку. Тож голод їм не загрожує.

Рекомендується підгодовувати лебедів тільки в період сильних морозів і в тому випадку, якщо це сірі перволітки, котрі ще не змінили оперення. З кормів, які можна залишити на березі, може бути цільне необроблене зерно та сезонні овочі, трав’яні гранули. Проте, не варто зловживати підгодівлею лебедів. Адже в птахів, яких часто підгодовували, виробляється рефлекс: вони вже не хочуть самостійно шукати їжу.

Орнітологи застерігають, що лебедів не можна годувати хлібом! Хліб – це шкідлива нездорова їжа для диких водоплавних птахів, може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям – у таких птахів можуть сформуватися так звані «крила ангела»: порушення, коли крила птаха стирчать, а не прилягають до тіла. У більшості випадків птахи з такими порушеннями не можуть літати. Цей стан невиліковний. Наразі «турбота» відвідувачів призвела до загибелі декількох красенів.

Читайте: Боротьба між фантазією і реальністю. Франківців кличуть у драмтеатр на премʼєру «Дон Кіхота»

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.