Соціум

Консультація для ветерана – у Франківську відбудеться «Юридичний день»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

30 квітня в Івано-Франківську відбудеться «Юридичний день для ветеранів та ветеранок». Військових та членів їхніх сімей запрошують отримати консультацію у розв’язанні юридичного питання, яке їх турбує. А при потребі продовжити співпрацю з фахівцем.

день

Дуже часто наші військові у розмовах згадують, що легше звернутися до юриста на платній основі, тобто заплатити і вирішити свою справу, – зазначила на пресконференції Оксана Бриндзак, керівниця платформи «Тепле місто».-  Але ми хочемо зруйнувати цей міф і показати, що зараз є і громадські організації, і бізнеси, і на рівні держави можна отримати таку підтримку безплатно.

Тож «Тепле місто» вирішило організувати такий «Юридичний день» у форматі форуму, де ті, хто потребує юридичної підтримки, можуть познайомитися з тими, хто її надає.

На форумі можна буде отримати коротку консультацію і надалі створити систематичне партнерство з обраним фахівцем, – зазначила вона.

Сергій Галкін – ветеран і адвокат у сфері військового права. Наразі він надає безоплатні консультації для військових і членів сімей загиблих, полонених, зниклих безвісти.

день

Найчастіше виникають питання щодо грошового забезпечення та встановлення причинно-наслідкового зв’язку, – розповів він.

Щодо першого, то у військових часто виникають питання про те, чому саме таку суму премії їм нарахували.

Щодо другого, то маємо правову колізію, – пояснив він. – Ніхто не розраховував, що хлопці будуть роками сидіти в окопах. І тому не передбачена чинним законодавством можливість захворіти при захисті Батьківщини. Тобто є всі норми документів, які вказують, що можна отримати поранення. Але захворювання – як от туберкульоз, інфаркт, інсульт – ні.

А є чимало випадків, коли військовослужбовець гине безпосередньо в окопі від інфаркту чи від інсульту. При встановленні причини смерті йому пишуть, що загинув при проходженні військової служби, а не при захисті Батьківщини.

Взагалі є дуже багато різних питань, ще часто буває, що сім’ї військовослужбовців не можуть отримати належну інформацію про обставини зникнення їхніх родичів. І, на жаль, ТЦК і СП теж не можуть їм цю інформацію надати, бо з незрозумілих причин військові частини їх просто ігнорують.

У таких випадках уже приходить писати запити на Міноборони, зазначив юрист.

Зі свого досвіду розповідає, що запит на юридичну допомогу є величезним. І, на жаль, на цьому часто спекулюють люди, котрі хочуть просто витягнути гроші з військових чи їхніх рідних.

Тому і є потреба у проведенні такого «Юридичного дня», наголосив він, аби люди побачили, що існують і механізми, які працюють, і правники, які готові допомагати безоплатно.

Посилання на подію ТУТ.

Читайте: На Верховинщині у 15-кілометровій зоні прикордоння заборонили випас худоби

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.