Для безпечного та зручного розподілення даних між вузлами комп’ютерної мережі не потрібне складне обладнання чи спеціальні знання. Достатньо купити світч і встановити його, приєднавши до роутера. Комутатор відіграватиме роль своєрідного моста між пристроями мережі.
Головне призначення
Основна роль, яку виконує комутатор (світч), полягає в оптимізації роботи мережі через адресну передачу пакетів даних конкретному отримувачу, а не всім загалом. Це дозволяє знизити навантаження на мережу й тим самим покращити її роботу, а також підвищити безпеку передачі даних.
Як це відбувається
В день встановлення ваш мережевий світч працює в режимі навчання, обробляючи й запам’ятовуючи MAC-адреси приєднаних пристроїв. Дані, передані кожним із них, надсилаються всім вузлам.
Поступово таблиця заповнюється інформацією про те, на які саме адреси були передані пакети даних. Тепер дані не розсилатимуться всім пристроям у мережі, а спрямовуватимуться безпосередньо отримувачу, для якого були призначені. Це зекономить час та ресурси мережі.
Так виглядає на практиці механізм самонавчання комп’ютерної техніки.
Типи комутаторів
Принципова відмінність моделей полягає в можливості керувати роботою switch-пристрою, і від цього залежить також функціонал. В залежності від керованості виділяють три типи комутаторів.
Керовані
Мають більш складну будову, ніж некеровані, й передбачають досить широкі можливості адміністрування. Користувач може сам обрати налаштування стосовно безпеки, реорганізовувати мережу, створювати підмережі тощо.
Гнучка система налаштувань дозволяє “підігнати” роботу пристрою під запити конкретної мережі.
Такий switch може працювати на канальному рівні, але зразки L3 працюють і на мережевому рівні.
Некеровані
Більш прості як у налаштуваннях, так і в роботі. На “відмінно” впораються з завданнями всередині домашньої чи невеликої офісної мережі. Для початку експлуатації не потрібні жодні зусилля — слід лише підключити пристрій до мережі.
Зворотнім боком такої зручної простоти є обмеження в налаштуваннях, що веде до зниження гнучкості в роботі.
Варіант “Smart “
Усереднений варіант, що дозволяє налаштувати швидкість, керувати доступом і переглядати статистику, але загалом функціонал тут значно більш обмежений, ніж у керованих зразків.
За ціною це теж золота середина між першими двома категоріями.
Купуючи мережевий комутатор…
Якщо ви визначилися з рівнем керованості й справа дійшла до вибору моделі, слід звернути увагу на наступні деталі:
- Рівень комутатора. Помітка L2 чи L3 дасть вам знати, на якому рівні здатен працювати пристрій — лише канальному чи й мережевому. Побачивши напис “L1”, краще пройти повз, бо в цьому разі йдеться не про мережевий комутатор, а про концентратор, або хаб. Теж корисна річ, але в рамках дещо інших задач. На роль світча вона не підходить.
- Швидкість, яку забезпечує пристрій. Малим та середнім мережам досить буде показника до 300 Мбіт, гігабітний інтернет необхідний скоріше для великих мереж із підвищеним навантаженням.
- Кількість портів. Вона може бути дуже різною. Одні моделі оснащені 8 портами, у інших їх 48. Вибір залежить від того, скільки пристроїв будуть приєднані до мережевого світча.
- Автоузгодження. Full-Duplex та Half-Duplex — такі помітки пояснять, як відбувається обмін інформацією. Це може бути передача даних в обидві сторони одночасно (Full-Duplex) або лише поперемінно (Half-Duplex). Звичайно, перший варіант є більш бажаним і більш дорогим відповідно.
Які ще є важливі параметри вибору й чи варто за них платити, вам розкажуть фахівці EServer. В цьому магазині ви можете зручно й безпечно придбати комутатор і отримати якісну консультацію щодо його використання.
На правах реклами
Comments are closed.