Соціум

Комфорт, якість та практичність: у Франківську будують новий мікрорайон «Княгинин»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У вівторок, 8 грудня, голова правління будівельної компанії «Спілка забудівників» Микола Филюк зібрав пресконференцію, аби розповісти про будівництво нового житлового району «Княгинин».

Новобудови з’являться на території колишнього спиртзаводу, пише «Репортер».

«Через коронавірусну кризу будівельники дещо зменшили темпи й песимістично дивляться на нинішні реалії, – каже Микола Филюк. – Звісно їхні побоювання обґрунтовані, але ми вирішили не відмовлятися від своїх планів. Сьогодні маємо повний пакет дозвільних документів для ведення будівництва на території колишнього спиртзаводу».

Проєкт житлового комплексу розробляв архітектор Олександр Линда спільно з колегами з Мюнхену. На 40 тис м2 нового району передбачено не тільки житлові площі, але й багато об’єктів соціальної інфраструктури: два дитячі садочки, початкова школа, триповерховий торговельно-розважальний центр, спорткомплекс із критими манежами та басейном.

«Житловий район буде поділений на зони, – розповідає Филюк. – У кожному дворі будуть підземні паркінги – під землею ми зможемо розмістити півтори тисячі машин. В той же час внутрішні двори будуть повністю пішохідними. Тобто з під’їзду буде два виходи. Одні двері виходитимуть на паркінг, а інший – на пішохідну зону. Це максимально зручно і для водіїв, і для батьків, які гуляють з дітьми у дворі».

Самі будинки будуть зведені за вже відпрацьованою технологією. Тобто стіни будуть із цегли, а перекриття панельне.

«Це дуже швидка й випробувана нами технологія будівництва, – говорить Микола Филюк. – Також ми перейшли на плоскі дахи, що є свідченням європейського підходу і забезпечує довговічність будинку. Ну і звісно ж, на наших об’єктах працюють дуже кваліфіковані люди і в нас ідеальне матеріально-технічне забезпечення».

Першу чергу будівництва – приблизно 700 квартир, початкову школу та торгові приміщення – планують завершити менше ніж за рік. А весь комплекс здадуть в експлуатацію через п’ять років.

«Бригада будує три поверхи в місяць, – каже забудовник. – Тобто до травня ми закінчимо будівельну частину. Далі – гідроізоляція дахів і встановлення вікон. Вже вирішили питання із встановленню ліфтів, каналізації, водозабезпеченню та електриці. І фактично вирішили питання щодо газифікації. На період здачі, а це будуть Зелені свята, підведемо всі комунікації та облаштуємо двори».

За словами Миколи Филюка, він впевнений, що житловий комплекс «Княгинин» буде комфортним містечком і стане окрасою Івано-Франківська.

Контакти: вул. Княгинин, 44, м. Івано-Франківськ; тел.. +380 97 2000 777 , +380 96 2000 777

 На правах промо

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні