«Я фотографую тому, що ще не вмію цього робити. Якби вмів, то перестав би», – казав колись відомий чеський фотограф Йозеф Судек. І хоча чимало нинішніх профі можуть посперечатися з цією тезою, кожен із них буде намагатися зробити наступний знімок кращим за попередній.
Івано-Франківська обласна організація Національної спілки фотохудожників України (НСФХУ) вже з грудня приймає роботи на конкурс художньої фотографії If Best Photo 2017.
Цей конкурс на Прикарпатті проводиться другий рік. У ньому можуть взяти участь як професіонали, так і аматори. Головне – аби їхні роботи зачіпали за живе.
«Ідея самого конкурсу досить тривіальна, – каже один з організаторів проекту, фотограф Дмитро Петрина. – Спілка просто захотіла визначити найкращі наробки попереднього року. Коли оголошували конкурс, то вирішили, що участь у ньому можуть брати всі охочі. Минулого року це допомогло нам відкрити нові імена, познайомитися з талановитими людьми, про яких раніше у фотографічному товаристві й не чули».
If Best Photo робив акцент на художній фотографії. Тобто знімки не мали передавати об’єктивної реальності, а навпаки – бути постановочними, відображати спеціально підготовлені сцени. Однак організатори вирішили, що обмежуватися цим не варто. Кажуть, фото мають бути наповнені змістом, відтворювати певну ідею, а також характер і настрій фотографа.
До теми: Підбірка найяскрівіших світлин у стилі ню від франківських фотографів (ФОТО)
«Завдяки цьому минулого року ми отримали фотографії різного ґатунку, різного діапазону жанрів: портрети, пейзажі, натюрморти, стріт-фото, – розповідає Дмитро Петрина. – У нас було три члени журі, які визначали найкращих. З понад сотні учасників спершу відібрали близько 60, і вже серед них визначали переможців. Старалися робити акцент саме на оригінальності фото, бо ж технічними можливостями зараз нікого не здивуєш. А от репортажна вона чи постановочна – немає значення. За великим рахунком є один критерій відбору – чіпляє або не чіпляє».
Водночас Петрина радить початківцям уникати штампів і не боятися дивувати свою авдиторію. Адже будь-яка творчість – це в першу чергу експеримент, а не повторення. Якщо автор бачить, що він починає повторювати за кимось або, як часто буває, сам за собою ж, то треба себе ж і перебороти. Хоча використовувати кліше та дотримуватися стандартних інтерпретацій набагато легше.
«Є вічні теми, які знімають усі: захід та схід сонця, натюрморт з квітами у вазі, гламурні портрети, – пояснює Дмитро Петрина. – Якщо вже фотограф взявся за портретну фотографію, то мусить розкрити характер людини, яку фотографує. Люди мають хотіти зупинитися на фотографії, роздивитися її, а не просто прогортати до наступної».
Аби постановочне фото було оригінальним, треба ретельно продумати ідею. Перед фотозйомкою слід визначитися з локацією, яка б найкраще підходила для втілення задуму. Крім того, якість фотографії напряму залежить від освітлення. Звісно, природне освітлення – це найкращий помічник для фотографа. Не менш важливо підібрати правильний ракурс, який би якнайкраще відображав суть. Можна поекспериментувати з додатковими атрибутами, які підкреслять жанр фото.
Однак при цьому варто пам’ятати, що фотографія – це мистецтво, яке має свої тонкощі та секрети…
Цьогоріч до комісії, що визначатиме найкращі роботи, увійшли члени спілки фотохудожників Ольга Кукуш і Тарас Дутка, а також фотограф Ростислав Шпук.
Аби взяти участь у конкурсі, автор має надіслати на електронну пошту ifbestphoto@ukr.net.три повнорозмірні фото будь-якого жанру у форматі JPEG. В листі необхідно також вказати своє ім’я, прізвище, номер контактного телефону, місце проживання й рік народження.
Роботи приймають до 5 лютого. На сьогодні вже є 22 учасники.
Найкращі роботи будуть представлені на виставці у березні-квітні, а переможців нагородять дипломами й цінними призами.
Фото з минулорічного конкурсу
Comments are closed.