Соціум

Коли краса не просить жертв

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Є давній вислів: мій дім — моя фортеця. А у своїй фортеці кожен має почуватися захищеним. У наші часи вже від інших нападників — втоми, неспокою, дискомфорту. Домівка має бути місцем, яке відповідає смаку господаря і водночас є затишним, функціональним і красивим.

Отже, спробуємо розповісти, як це можна зробити і що новенького в дизайні інтер’єру пропонує ринок.


Гуртова економія

Комусь це може видатися новинкою, а комусь — витратною забаганкою, проте фахівці рекомендують: перед тим, як облаштовувати домівку, варто звернутися до дизайнера. Адже у різноманітті товарів самотужки зорієнтуватися доволі складно. Можна годинами вибирати відтінок кольору стін, який пасував би, наприклад, до шторів.

«У підсумку послуги дизайнера виллються економією часу, нервів, здоров’я та коштів, які ви витратите на переробку», — запевняє адміністратор салону «Інтер’єр Центр»Олександр Шишка. — Порадитися з дизайнером можна з будь-якого питання. Від найелементарнішого — який колір вибрати для вітальні, до замовлення цілого дизайн-проекту квартири. Звісно, від кількості порад залежатиме і ціна послуг. Виїзд дизайнера на місце, огляд приміщення, рекомендація обійдеться десь у 100 гривень».

У середньому вартість дизайн-проекту залежить від площі приміщення — від 80 грн. за метр квадратний до 150. Що більше приміщення, то нижче ціна за метр.

Як би це дивно не звучало, але замовлення дизайн-проекту може вилитися в економію коштів. Адже разом з ним більшість фірм пропонують кілька бонусів. По-перше, у його вартість зазвичай входить і дизайнерський нагляд за подальшими роботами. Тобто фахівець виїжджає на місце, спіл-кується з будівельниками, щоб уникнути помилок, виправлення яких коштують не менше, ніж самі роботи. А якщо вважаєте, що такий нагляд не потрібен, то й це не проблема. У паспорті дизайну прописано все: від розміщення вимикачів до крес-лення майбутніх меблів. З таким паспортом підрядники уже просто не мають права на помилку.

По-друге, дизайн-проект зорієнтує вас у скільки обій-деться омріяний інтер’єр. «За проектом можна розрахувати кошторис робіт і матеріалів. Звісно, якщо замовляти певних майстрів і купувати матеріали певних виробників», — каже Орест Кейван, керівник відділу дизайн-інтер`єру студії «Нео-арт».

І по?третє, звернувшись до фірм, які розробляють дизайн, покупець може зекономити на матеріалах. Адже, як правило, такі фірми або пропонують свій асортимент будматеріалів і при комплексній купівлі надають суттєві знижки. Або співпрацюють з магазинами, з якими в них про знижки домовлено. «Дизайнер може порекомендувати, де брати найякісніший товар по знижках. Якщо взяти дизайн «під ключ», людина може навіть виграти», — каже Орест Кейван.

Свіжі рішення

Вибір матеріалів для ремонту завжди клопіткий. Тим більше, якщо обирати їх самотужки. А як хочеться, щоб усі сили та гроші, витрачені на цю непросту справу, у кінцевому підсумку перетворилися на щось довговічне, комфортне, красиве. Ось кілька нових цікавих рішень, які можуть допомогти.

«Зараз люди віддають перевагу екологічно чистим матеріалам, — каже Семен Корпанюк, менеджер «Служби квартирного обслуговування». — Потроху відходить мода на пластикові вікна та водоемульсійні фарби. Для стін обирають вапно, природну шпаклівку. Так само ставлять дерев’яні вікна та двері».

Однією з найбільш неестетичних проблем стелі, особливо у старих квартирах, є нерівності. Оптимальне рішення, кажуть фахівці, — натяжна стеля. Тим більше, що вона стійка до грибка та корозії — вічних мешканців старих будинків. Також за рахунок натяжної дзеркальної стелі можна візуально збільшити кімнату. Правда, цей «віртуальний» простір — задоволення не з дешевих. Як каже менеджер салону «Антарес» Володимир Литвак, близько 40 доларів за метр квадратний.

З підлоговим покриттям важче. Ламінат чи паркет? Однозначних рекомендацій не дає ніхто. Перший дешевший, другий надійніший. Є на ринку ще одна альтернатива — керамічна плитка. Зроблена під паркет вона мало чим від нього різниться на вигляд. А панькатися з нею не треба — можна, наприклад, сміливо ходити на високих підборах, не боячись залишити шпилькою слід. Щоправда, під таке покриття у вітальні рекомендують проводити підлогове опалення.

Плитку, яка прийдеться до душі вашому гаманцеві, знайти не важко. «Кожен виробник випускає плитку трьох варіантів — економ, стандарт, еліт. Найдешевша, звісно, наша, українська — від 34 до 120 грн. за метр квадратний. Найдорожча іспанська — від 100 грн. і за тисячу», — розповідає Уляна Бибик, менеджер відділу плитки магазину «Керамбуд». — Також потрібно пам’ятати: плиточку обирають в залежності від призначення. Бо вона різниться по зносостійкості за п’ятибальною шкалою. У санвузли, де ви ходите в домашньому взутті, достатньо двійки-трійки. А от у коридорі потрібна витриваліша плитка».

Прикрасити плитку можна декоративними елементами. Вони продаються поштучно чи цілими комплектами. Найсвіжіша новин-ка — малюнок, нанесений під ексклюзивне замовлення. Це може бути навіть ваша фотографія…

Для оздоблення стін також є новий метод. Ринок пропонує декоративні фактурні шпаклівки. Основна їхня перевага перед шпалерами — вони миються і не оббиваються. Різновидностей купа і зробити можна все, що душа забажає: ефект старої стіни, імітацію каменю, цегли, бамбука, тканини. «Акрилова шпаклівка дає можливість робити навіть художні малюнки, для прикладу, нещодавно у нас замовили постать панни XIX століття на стіну прихожої, — розповідає Ігор Днесь, дизайнер студії «Dnes». — Квадратний метр акрилової фактурної шпаклівки в середньому обійдеться у 80?90 грн.».

Ну і звісно, якщо стелі, підлоги, стіни вже облаштовані, прийшов час братися за меблі. Фахівці рекомендують фабричні, бо там зазвичай якість краща. Та якщо планування квартири не дозволяє розмістити фабричні меблі, тут уже діватися нікуди — доведеться робити на замовлення.

Популярними нині є меблі у стилі модерн — стримані та компактні. Але не варто виходити за рамки стилю, в якому оформлено кімнату.

Одним з оптимальних вирішень проблеми місця є шафа-купе. Як розповідає Олеся Гендза, старший продавець в магазині шафи-купе «Komandor», двометрова дводверна шафа обійдеться десь близько 4 тис. грн. Щоправда, на неї дадуть гарантію у п’ять років. До речі, на поверхню такої шафи також можна нанести декоративні елементи — запилення піском, вітраж в кольорах, рамки чи навіть фотографію усієї сім’ї.

Обов`язкова приправа

Звісно, кожен інтер’єр просто зобов’язаний мати родзинку. І що найважливіше — одну. Бо «заляпана» навіть найкрасивішими речами кімната перетвориться на збірну солянку. Яка натякатиме на несмак господарів.

Родзинкою може стати все, що завгодно. Головне, щоб воно стилістично вписувалося в інтер’єр кімнати. Це може бути камін, акваріум чи оригінальний малюнок декорованої шпаклівки.

Можуть стати родзинкою і штори, які і так є обов’язковим елементом кожного інтер’єру. Але тут не можна переборщити. «Форма штор, колір малюнка мають відповідати фактурі стін та меблів, — каже Оксана Мікаілова, дизайнер салону штор «Фантазія», — вони мають відповідати стилю, в якому задумана кімната. Шити їх краще на замовлення. Ціна за погонний метр коливається від 40 до 200 грн.».

Можна вдатись і до більш традиційних засобів, які знову повертаються в моду, — картин у красивих рамках. Власноруч зроблена вишивка, малюнок, якісне велике фото у великій гарній рамі тільки підкреслять індивідуальність оселі.

Традиційні рами під картини виготовляють із дерева. Та для модерного стилю пасуватимуть пластикові — зроблені з поліуретану, покритого лаком. За словамиАндріана Мосійчука, комерційного директора художнього салону «Доріан», пластик є вигіднішим, бо його вартість на 25?30?% менша.

Зробити свою домівку красивою — просто. Але, щоб ця краса не попросила в жертву ваші нерви, здоров’я і весь сімейний бюджет, варто не лякатися новинок і не соромитися запитати поради у тих, хто знає.

Правильне дзеркало

У дизайні приміщень це давно вже не просто предмет, відповідальний за віддзеркалення персон, це ще й один із найважливіших декоративних елементів з широкими можливостями.

Дзеркала можуть повністю змінити розміри приміщення (звичайно, тільки візуально). Вузьке стає широким, низьке — високим, блякле — яскравим, нудне — загадковим.

Відображаючи світло і колір, дзеркало може освітити темний кут, «збільшити» простір за рахунок відбитих предметів, що знаходяться зовні (дерева, кущі).

Дзеркало слід розміщувати так, щоби світло розсівалося рівномірно. Припускаються помилки ті, хто встановлює його ближче до світла, вважаючи, що чим більше освітлено дзеркало, тим краще в ньому видно. Треба робити навпаки: достатньо освітленим має бути не само дзеркало, а те, що воно відображає.

Деякі правила:

дзеркало має займати строго вертикальне положення, оскільки будь-яке відхилення спотворює зображення;

відстань від підлоги до верх-ньої межі дзеркала має бути не менше 170?см, а до нижньої — не менше 50?см;

висота дзеркала, в яке можна дивитися у повний ріст, дорівнює 140?см, по коліна — 120?см, до пояса — 60?см, бачити тільки голову — 40?см;

не слід вішати дзеркало там, куди падають прямі сонячні промені. Від перегрівання воно швидко блякне.

Використовувати дзеркала можна і як елемент обробного матеріалу. Вкраплені в плитку вони стають частиною підлогового покриття — це нарядно і незвично.

Користуються популярністю і псевдодзеркала. Це можуть бути відполіровані металеві поверхні. Недорого, цікаво і створює своєрідний театр тіней.

Де дзеркалу бути — особлива розмова. Містичним і таємничим воно видасться на темному фоні — чорному чи синьому. Вбудоване у стіну, перетвориться на її невід’ємну і дуже красиву частину, а поміщене в глибоку нішу — створить атмосферу таємничості.

Настрій кольору

Кожен колір має свій психологічний ефект, дія якого відчувається через певний час перебування в кімнаті. Теплі відтінки, наприклад, активні, вони сприяють збудженню психіки, а холодні — пасивні та діють заспокійливо.

Червоний — від нього виникають сильні емоції, він же стимулює розумову діяльність. Багато червоного може викликати роздратування. Якщо ваша мета — створити яскравий житловий простір, краще скористатися жовтогарячим. Він має ті ж властивості, але виражені не так агресивно.

Жовтий — м’якший варіант оформлення. Він налаштовує на більш спокійний, творчий лад. Пасуватиме для оформлення кімнат молодих людей.

Зелений колір належить до холодних, він має протилежну червоному дію. А саме допомагає зняти стрес, втихомирює і навіть підвищує працездатність. Цей колір рекомендують використовувати у приміщеннях, якими користуються постійно.

Синій — колір філософських міркувань, але «передозування» цього кольору може обернутися депресією та пригніченістю. До речі, синій і блакитний небажані на кухні, тому що вони відбивають апетит.

Фіолетовий люблять претензійні натури. І оптично, і психологічно фіолетовий — сума червоного та синього. Він нестійкий, здатний одночасно заспокоювати і дратувати. Враження від нього не можна назвати однозначним. У декорі цей колір в основному втілюється в сміливих аксесуарах.

Білий — сума всіх відтінків кольорового кола, найчастіше він символізує позитивний і життєстверджуючий початок, радість.

Чорний — його антипод, відсутність кольору як такого. Найпоширеніші значення цього кольору — заперечення, туга, бездіяльність. Сполучення білого та чорного в інтер’єрі, так званий black & white, у цілому створює позитивне, динамічне враження, як чергування дня й ночі, світ-ла й тьми — звичайна «зебра» життя.

Сірий колір — залежно від того, наскільки темний або світлий відтінок обраний, за своїм впливом наближається або до чорного, або до білого, «середній» сірий найчастіше не викликає жодних емоцій. Якщо змішувати із сірим яскраві соковиті кольори, то психологічний ефект від них виявиться тим слабший, чим більше буде додано сірого.

Природно, що оформлена однотонно кімната виглядає трохи дивно. Тому найчастіше в декорі присутній основний колір і кілька додаткових. Як їх правильно вибрати? Щоб композиція не виглядала нудно, чисті відтінки можна висвітлювати, змішуючи з білим, затемнювати за допомогою чорного або приглушувати сірим кольором.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.