Соціум Фото

Ко-Хати: У Франківську занедбані будинки перетворюють на затишне житло (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В березні урбаністична лабораторія METALAB запустила проєкт “Ко-Хати”. Його мета – створювати комфортне й гідне житло для людей, що були змушені покинути свій дім через російсько-українську війну.

METALAB приєдналися до волонтерської ініціативи «Другий дім ІФ» та почали працювати над пілотом проєкту “Ко-Хати” — відновленням четвертого поверху занедбаного гуртожитку ІФНТУНГ. Нині в нього заселилися перші 50 людей, пише Репортер.

Ми зрозуміли, що є велика проблема з житлом для довгострокового поселення. Щоб вирішити її, ми почали шукати варіанти будівель, які можна відремонтувати, замість того, щоб споруджувати нові. Це дозволяє створювати помешкання досить швидко й ефективно з точки зору витрат, і при цьому робити його якісним, комфортним та інтегрованим у місто, – розповідає Анна Пашинська, співзасновниця проєкту Ко-Хати.  – У березні ми познайомилися з ініціативою «Другий дім ІФ» з Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу. Вони саме розпочинали ремонт гуртожитку, який понад п‘ять років стояв порожнім. Ми відчули, що тут може бути корисною наша експертиза зі створення зручних приватних і публічних просторів, дизайну, кругової економіки. Тож долучилися і це стало пілотом проєкту Ко-Хати.

Як у Франківську колишній університетський гуртожиток перетворюють на дім для переселенців (ФОТО)

За час проєкту команда відремонтувала й облаштувала 24 кімнати, а також спільні простори — чотири кухні, їдальню, дитячу кімнату, хол, санвузли та пральню, коворкінг і вхідну зону.  Після семи тижнів роботи гуртожиток приймає мешканців — там уже оселилися понад 50 людей.

В проєкті “Ко-Хати” до команди METALAB приєдналися колеги з громадських організацій Urban Curators (Київ) і «Критичне мислення» (Харків). Вони допомогли з архітектурно-урбаністичною експертизою.

Більшість меблів для гуртожитку виготовили місцеві виробники.

Євген Клопотенко: «Головне – не гроші, а щоб люди були нагодовані»

Понад 100 людей стали волонтерами проєкту. Серед них — мешканці та мешканки Франківська та інших міст. Багато з них – самі змушені були переїхати через війну й хотіли допомогти іншим зі схожим досвідом. Крім того, люди відгукувалися на заклик і дарували для гуртожитку речі: від меблів до кімнатних рослин.

Фінансову підтримку проєкту надали IM Swedish Development Partner, MitOst і Raumpioniere. Частину коштів зібрали краудфандингом.  Всього для реалізації пілотного простору вдалося залучити 1 054 753 грн. Також проєкт отримав підтримку матеріалами й товарами на суму 1 494 000 грн.

На різних етапах також допомагали: Parasolka Makerspace, Столярі, Фундація Kordon, Ukrainische Engel, “Моршинська”, “Будуємо Україну разом”. Тож “Ко-Хати” об’єднали сотні людей як в Україні, так і за її межами.

Проєкт триває. Уже розпочалася робота на новому об’єкті — реконструкція готелю за адресою Івана Макухи, 2г в Івано-Франківську. Урбаністична лабораторія запрошує волонтерів і буде рада співпраці з місцевими виробниками. Для волонтерства та співпраці, пишіть на сторінку METALAB в Instagram чи Facebook. Або телефонуйте: +380 63 255 36 13 (Оксана),  +380 96 993 05 93 (Тетяна)

Shuflia для війська та Європи. Як франківська мануфактура працює в нових умовах (ФОТО)
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.