В Україні зафіксували зростання захворюваності на кір. Лише за тиждень захворіли 1319 людей, а з початку року – понад 35 тисяч.
Найвищі показники захворюваності на кір фіксуються там, де найменше вакцинованих – в Івано-Франківській, Закарпатській і Львівській областях, пише МОЗ.
Зупинити спалах може колективний імунітет. Коли не менше 95% будуть вакциновані, захворювання піде на спад.
Що може зробити кожен:
- Перевірити свою карту щеплень. Дві дози вакцини КПК захищають від кору протягом усього життя.
- Якщо не пам’ятаєте, коли та які щеплення були зроблені, – зверніться до свого лікаря. Перевірити наявність імунітету від кору, краснухи і паротиту можна за допомогою лабораторних аналізів.
- Якщо ви чи ваша дитина пропустили обидві або лише другу дозу вакцини КПК – зверніться до медзакладу, щоб отримати щеплення. Вакцини КПК є безоплатними для усіх дітей і підлітків до 18 років, а також для дорослих із груп ризику.
Факти про кір в Україні
- У вересні -жовтні 2018 року захворюваність на кір знову зростає: щотижня фіксується понад тисячу нових випадків, з початку року постраждали уже 35 233 українців;
- Найбільший приріст захворюваності на кір спостерігається у тих областях, дерівень охоплення плановою вакцинацією найменший: в Івано-Франківській, Закарпатській та Львівській областях.
- З початку року від ускладнень кору померло 15 людей: 11 дітей і 4 дорослих;
- Ризик захворіти збільшується через спільне перебування дітей школах та дитячих садках, оскільки вірус кору передається дуже швидко і в зоні особливого ризику знаходяться діти, які не можуть отримати щеплення;
- Найчастіше хворіють на кір діти 5-9 років (32% серед усіх випадків кору серед дітей); це ті діти, які не отримали другу дозу КПК вчасно, через що у них не виробився імунітет до хвороби.
Comments are closed.