Соціум

Кашель, температура до 40 і бронхіт. У Франківську багато хворих на ГРВІ та грип

Google+PinterestLinkedInTumblr

Рівень захворюваності на ГРВІ та грип в Івано-Франківську залишається стабільно високим.

Торік, кажуть медики, таких показників у зимові місяці не фіксували, пише Репортер.

У Франківську багато хворих на ГРВІ та грип

Був сезонний підйом вересень-жовтень, після того був спад, – каже директорка франківських поліклінік Ольга Савчук. – І взимку ми вже бачили другу хвилю. Вірус, який є зараз, контагіозний і спричиняє бронхоспазми і бронхіти. Тому обов’язково за наявності перших симптомів звертатися до лікаря.

Першими симптомами є сухий кашель, першіння в горлі, висока температура, відчуття клубка в горлі, тиснення і сухості в трахеї.

У поліклініках пацієнтів багато, лікарі кажуть – хворіють цілими сім’ями. Якщо раніше хвороба тривала кілька днів, то тепер одужувати можна до двох тижнів.

Щодо коронавірусу, то важких випадків Covid-19 на амбулаторному лікуванні уже давно не фіксують, як і росту захворюваності. Утім уже чекають на появу в Україні новго штаму.

Новий вірус уже є в США – 40% від усіх випадків. Вчені кажуть, що він досить небезпечний, – каже Ольга Савчук. – Він викликає більші ускладнення і швидше передається. Зафіксований він уже у 29 країнах. В Україні ще не фіксували. Але, очевидно, за три-чотири місяці він до нас дійде.

Тож медики вкотре закликають мешканців до вакцинації.

Більше дивіться у сюжеті телеканалу 402.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.