Соціум

Калуські школи планують забезпечити електрогенераторами

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За словами міського голови Андрія Найди, в Калуській громаді відбувалися неодноразові  відключення електропостачання. Спочатку вони були хаотичними, навіть відключили живлення на насосній станції, яка забезпечує водою 10% міста. Зараз, коли відбуваються відключення, критичну інфраструктуру не чіпають.

Це ж, за словами міського голови, стосується промислових підприємств, які є критичними з точки зору безпеки. Наприклад, не було вимкнень електропостачання на ТОВ «Карпатнафтохім» — не можна чіпати очисні споруди та цех розділення повітря, пишуть Вікна.

У Калуші школи забезпечать генераторами

Однак в закладах освіти світло можуть вимикати. І це, за словами Андрія Найди, є проблемою під час повітряних тривог. Тривога може тривати годинами, діти перебувають в укриттях у темряві (ґаджети швидко розряджаються) і це може призводити до тривожності та панічних настроїв. Тож заклади освіти мають бути забезпечені електрогенераторами.

Читайте: Теплий дім. Як на Прикарпатті дають прихисток мешканцям дитбудинків, що рятуються від війни

Як повідомила заступниця начальника управління освіти Калуської міської ради Леся Кобзан, електрогенератори мають другий, третій, десятий ліцеї Калуша та ліцей імені Дмитра Бахматюка. З обласного бюджету виділили кошти на електрогенератори для Голинського ліцею та гімназій у Вістовій і Копанках. Крім того, їх вже замовили для трьох шкіл, які опалюються твердопаливними котлами: Ріп’янського ліцею, гімназій у Кропивнику і Сівці-Калуській.

Проте, за словами Лесі Кобзан, купити електрогенератор потрібної потужності зараз дуже важко. Таке обладнання зараз в дефіциті.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.