Івано-франківським водіям і страховикам додалося роботи. Піcля буревію, який пронісся нашим містом минулого четверга, 11 липня, чимало автовласників звернулися до страхових компаній з повідомленням про настання страхового випадку і подали заяви про відшкодування.
Того дня за кілька хвилин частина Івано-Франківська поринула в темряву. Злива переросла у град, до усього цього додався вітер, наслідки не забарилися. Повалені дерева, затоплені вулиці, побиті автомобілі. Найбільше постраждав мікрорайон Пасічна та сусідні села.
«В автомобілях побило капот, дах, багажник, дверки, — розповідає Віктор Копчалюк, фахівець з врегулювання збитків компанії «PZU Україна». — Це наслідки попадання граду. Наразі до нас звернулися сім водіїв».
«Переважно це пошкодження лакофарбового покриття, — говорить директор Івано-Франківської обласної дирекції НАСК «Оранта» Валерій Сенчук. — Наразі до нас зверталися лиш з приводу пошкоджень від граду, дякувати Богу, дерева чи ще щось на машини наших клієнтів не падали».
Працівники страхових компаній кажуть, що після четвергового буревію до них зверталися водії, які мають і поліс «автоцивілки». Попри те, що така страховка є обов’язковою, вона не дає права на відшкодування збитків від стихії.
«Щоб водій міг відшкодувати збитки від стихійного лиха, його машина повинна мати страховку повного КАСКО, — каже Валерій Сенчук. — Повне КАСКО включає в себе такі ризики, як угон, протиправні дії третіх осіб, стихійні лиха та пошкодження власного авто при ДТП».
Про розміри збитків страховики наразі не говорять, бо водії досі продовжують нести заяви. Вартість ремонту після такої стихії може сягнути 15‑20 тисяч гривень. В нових іномарках представницького класу — ще дорожче. Тут в таку суму може обійтися лише заміна фари. Якщо вартість повного КАСКО в середньому — 4 % від вартості автомобіля, то після одного такого буревію ці витрати себе повністю окуплять.
Comments are closed.