Соціум

Геморою не треба соромитися, його треба лікувати

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Про гемороїдальну хворобу зазвичай говорити незручно, а похід до проктолога, м’яко кажучи, лякає. Але це всього лиш застарілі стереотипи, запевняє хірург-проктолог Іван Попович з лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант». Сучасні методи діагностики й лікування дозволяють не тільки ефективно впоратися з проблемою геморою, але й уникнути при цьому психологічного дискомфорту.

popovich

Іване, коли людина має зрозуміти, що таки треба йти до проктолога?

Перш за все, коли бачить кров. Кров після того, як сходила в туалет, чи навіть не сходила, а кров є – то це вже червоний прапорець, щоб іти до лікаря на консультацію. Якщо людина відчуває біль, бачить виділення слизу або гною з прямої кишки. Коли відчуває під руками якісь новоутвори – після туалету або під час гігієнічних процедур чує, що щось там є, щось заважає. Також зміни форми стільця – часті проноси або запори.

І, звісно, коли болить, коли пече, не треба зволікати, а треба і ти до лікаря.

Навколо проктологів є, певно, найбільше стереотипних упереджень. Як відбувається огляд, наскільки це справді неприємно?

Проктолог – такий самий лікар, як всі інші. Якщо у вас є проблема, не потрібно затягувати. Перш за все, це допоможе вам уникнути складного лікування чи складної операції.

У нашій клініці ми забезпечуємо максимальний психологічний комфорт, який можливий при такому огляді. Сам огляд відбувається у спеціальних шортах – вони одноразові, закривають усі інтимні частини тіла. Огляд відбувається на гінекологічному кріслі, коли людина сідає, а ноги ставить на підставки. Огляд відбувається за допомогою стерильних одноразових інструментів. Якщо картина типова, то це все займає 1-2 хвилини. Якщо людині не боліло до консультації, то й сам огляд не буде болісним.

ЛДЦ «Мед-Атлант»

Люди чого бояться? Бо колись ставили в коліно-ліктьову позу, дивилися такими специфічними інструментами. Це все викликало дискомфорт, біль і психологічну травму. Часто приходять люди старшого віку і кажуть, що вони були у проктолога років 20 тому, їм дуже не сподобалося, тому соромилися прийти ще раз…

Хто більше у групі ризику – чоловіки, жінки, старші люди?

– Що чоловіки, що жінки хворіють на це захворювання однаково. Жінки часто стикаються з гемороїдальною хворобою під час вагітності та пологів. Чоловіки частіше працюють фізично важче й це теж провокує захворювання.

На жаль, від гострого геморою не застраховані ні молоді, ні старші люди. Приходять часто на консультацію і в 18, і в 20 років. Звісно, є і 50-60-річні, у них частіше буває саме хронічна форма.

Молодь найбільше приходить саме з тріщинами – через неправильне харчування, недостатню кількість вживання клітковини, чистої простої води, зловживання фастфудом. Просто не слідкують за харчування. Тому спершу в них бувають запори, а потім через це виникають тріщини або гострий геморой.

 Наскільки важко це піддається лікуванню?

Для першої стадії захворювання, якщо ми говоримо про хронічний внутрішній геморой, то можливе й консервативне лікування. Тобто це корекція способу життя, харчування, щоб людина нормально ходила в туалет і в неї не було запорів або діареї. Також до цього додаються деякі мазі, свічки й таблетки. В принципі, якщо в людини зникають симптоми, на цьому можемо й зупинитись.

Якщо це лікування не дає ефекту, можна застосовувати такі малоінвазивні методи, які є у нас в клініці, – лазерна гемороїдопластика. Це один з найсучасніших методів лікування. Суть в тому, що через невеличкі проколи в шкірі ми в гемороїдальний вузол заводимо лазерний світловод і, грубо кажучи, спалюємо гемороїдальну тканину за допомогою лазера. Вузол злипається, на місці гемороїдальної тканини утворюється фіброзна.

Це хороша методика, але мало людей підходять для цього методу. Це має бути перша-друга стадії. На жаль, у нас люди часто приходять з третьою-четвертою, коли вже вузли великі, вже випадають, тож допомогти їм малоінвазивно вже не можна.

Плюс у нашій клініці ще виконується така малоінвазивна процедура, як лікування латексними кільцями. Це не нова методика, але теж досить ефективна і комфортна для людей. Вона займає 5 хвилин: ставиться резинове колечко на вузол, і людина з тим іде додому, а вже сам вузол відпадає на 3-4 день. Теж процедура не болюча, не займає багато часу, людина не відривається від звичного життя.

popovich

А якщо вже говорити про запущену хворобу?

Ну, тоді вже у нас виконуються складні хірургічні операції – під наркозом, зі стаціонарним перебуванням пацієнта у клініці.

Ми просто забираємо ці гемороїдальні вузли. Плюс в тому, що сучасні апарати, на яких ми працюємо, менш травмують тканини, тому загоєння відбувається набагато швидше.

У стаціонарі людина у нас після операції може бути добу й наступного дня іде додому. Повністю загоєння відбувається, якщо дотримуватися всіх рекомендацій, протягом місяця-півтора.

Ви згадували, що жінки часто стикаються з гемороїдальною хворобою під час вагітності. Якось можна цьому запобігти?

– З цією проблемою стикається кожна 4-5 жінка. Це може спровокувати сама вагітність – чим більший плід, тим важче йде відтік крові від гемороїдальних вен і від нижніх кінцівок. А під час пологів, коли жінка тужиться, у неї часто буває загострюється ця проблема.

Як уникнути? Якщо у вас є проктологічні захворювання і ви плануєте вагітність, то краще прийти на консультацію, усунути проблему. Це буде дуже правильно зробити.

З чим ще часто звертаються?

Поліпи, тріщини, хронічна або гостра формою парапроктитів – коли назбирується гній навколо прямокишкової клітковини. Це дуже гострий стан і вимагає негайного хірургічного втручання.

Онкологія, на жаль, у нас теж трапляється. От бачать кров, не звертають на неї уваги, думають, геморой. Але коли стає все гірше й гірше, приходять, і виявляємо злоякісні пухлини – чи прямої кишки, чи анального каналу, чи товстої кишки.

Для розуміння – геморой в онкологію не перероджується, але дуже часто симптоми геморою плутають з онкологією, вони схожі.

Наскільки реально вилікувати геморой один раз і забути про нього?

Люди часто плутають гострий геморой з хронічним. Хронічного можна позбутися раз і назавжди, якщо адекватно підібрана методика лікування, адекватно підібрана чи процедура, чи операція.

Якщо ж ми говоримо про гострий геморой, у нас люди кажуть – шишки, гулі вискакують – то це може повторитися, навіть якщо була проведена операція. Бо ці венки, які йдуть від прямої кишки, вони можуть лопатися у рандомний момент. Якщо щось важке підняли, потужилися, не послідкували за своїм харчуванням, після великої кількості алкоголю чи після гарячої сауни.

Та якщо провести адекватне лікування та вчасно проходити огляд, то цієї проблеми цілком можна позбутися.

Насамкінець, кілька порад щодо профілактики – ви вже згадували їжу та воду…

– Плюс достатня фізична активність – не важка атлетика, але фізкультура, ходьба. Це досить гарно сприяє роботі шлунково-кишкового тракту, щоб ви нормально ходили в туалет і вас ця проблема не торкалась.

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»: +38 (095) 00 38 452 +38 (095) 00 38 453 +38 (097) 41 13 133. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1), вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.