Люди Соціум Фото

Франківський рибоохоронний патруль на Дністрі затримав браконьєрів – збитки оцінили в 60 тис грн

Google+PinterestLinkedInTumblr
22 лютого франківський рибохоронний патруль на Дністрі в селі Набережне Бучацького району Тернопільської області затримав правопорушників, що ловили “червонокнижну” рибу – вирезуба причорноморського.

Протягом певного часу до успішного затримання франківські рибпатрульні вели оперативну роботу, провели ряд рибоохоронних рейдів в околицях села Долина Тлумацького району з метою виявлення порушників. Про це повідомляє Івано-Франківський рибоохоронний патруль, пише “Репортер“.

22 лютого було встановлено, що на річці Дністер група громадян на дерев’яних човнах здійснювала вилов риби із використанням забороненого знаряддя – “сплавної” сітки, грубо порушуючи правила любительського та спортивного рибальства. На місце подій оперативно виїхали дві групи Івано-Франківського рибоохоронного патруля. За допомогою тепловізора, наданого ГО “Протидія корупції та моніторинг екології “Скеля”, було встановлено, що браконьєри працюють між селами Долина та Сокирчин Тлумацького району.

Близько 21:00 Івано-Франківські рибпатрульні затримали браконьєрів, коли правопорушники виходили на берег в селі Набережне. В момент виходу з човна було затримано одного з двох правопорушників – мешканця села Набережне  із забороненою для лову лісковою сіткою.  В сітці було 6 екземплярів вирезуба.

Риба перебувала у снулому стані в поліетиленовому мішку. Загальна вага становила понад 16 кг.

Інший громадянин, що здійснював незаконний вилов риби, втік на човні. Аби встановити осіб правопорушників, на місце інциденту оперативно прибула слідчо-оперативна група Бучацького районного відділу національної поліції України в Тернопільській області спільно з активістами ГО “Скеля”.

Івано-Франківський рибоохоронний патруль інформує, що вирезуб причорноморський занесений до Червоної книги України з природоохоронним статусом виду – “зникаючий”. Вирезуб перебуває під охороною Бернської конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі та Міжнародного союзу охорони природи.

Відповідно до «Постанови КМУ № 1030 від 07.11.2012 «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу,занесених до червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)», нарахування збитків за один екземпляр впійманого вирезуба причорноморського становить 10 000 грн.

Таким чином, збитки, нанесені правопорушником природному середовищу, становлять 60 000 грн.

Інспектори франківського рибоохоронного патруля склали протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст.85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства) та за ст. 90 КупАп (Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України), опис-оцінку водних живих ресурсів та заборонених знарядь лову, вилучених в правопорушника. Також склали приймальний акт, згідно якого вилучену рибу та заборонені знаряддя лову були передані працівникам Нацполіції.

По даному факту працівниками Бучацького відділення поліції ГУНП в Тернопільській області внесені відомості до ЄРДР за ч 2 ст. 249 Кримінального Кодексу України.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.