Соціум

Франківські медики попереджають про новий штам коронавірусу (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Через нові випадки захворювання на COVID-19 Івано-Франківські поліклініки перейшли на посилений режим. Франківські медики фіксують загострення епідеміологічної ситуації – 87 позитивних тестів на ковід за останній тиждень. 

Кажуть, захворюваність у місті зросла майже на 30%. Тож, своїм пацієнтам, радять не нехтувати правилами карантинних обмежень, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

Ми бачимо знову збільшення захворюваності, збільшення позитивних ПЛР-тестів за червень-липень і початок серпня, – говорить дільнична терапевтка Наталія Ожгевич. – Тому ми знову зараз насторожені.

Такі показники, кажуть лікарі, здебільшого пов`язані з повернення українців з-закордону, де з червня активно шириться новий штам коронавірусу – «Кентавр».

Він має від семи до дев’яти підтипів мутацій, тобто він поширеність епідеміологічна цього штаму вірусу буде надзвичайно висока, – каже директорка КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги» Ольга Савчук. – Такими позитивними новинами є те, що «Кентавр» проходить по типу простого гострого респіраторного захворювання. Він протікає в принципі по типу Омікрону і характеризується тим, що є кишкові прояви у вигляді проносів і болів у животі. Є підвищення температури й скарги на біль горла.

Активний ріст показників очікують вже в цьому місяці. Втім, до викликів фахівці готові. Але більшою мірою все залежатиме від самих людей.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні