Соціум

Франківська юристка відвідала Верховний Суд Великої Британії

Google+PinterestLinkedInTumblr

Днями 30 українських правників були запрошені з візитом до Верховного Суду Великої Британії.

Серед них – завідувачка кафедри права та публічного управління Університету Короля Данила Ірина Припхан, пише Репортер з посиланням на пресслужбу університету.

Франківська юристка відвідала Верховний Суд Великої Британії

Франківські юристи були присутні на слуханні справи у Верховному Суді Великої Британії, а також особисто поспілкувалися із заступником Голови Верховного Суду Великої Британії Лордом Патріком Годжем. Говорили про порівняльні аспекти судочинства в Україні та Великій Британії, а також становище українських адвокатів в умовах війни в Україні.

Колективна робота і спеціалізація

За словами Ірини Припхан, судовий процес у Великій Британії є більш чітким, структурованим та беземоційним, ніж в Україні. Оскільки у ньому беруть участь виключно професійні адвокати. До того ж самі адвокати у цій країні поділяються на дві категорії: соліситори, які займаються документальною підготовкою справи, та барістери, саме ті адвокати, які єдині наділені правом виступати в суді та представляти там інтереси своїх клієнтів. Кожна з цих категорій адвокатів проходить суворий відбір та спеціальне навчання.

На моє переконання, цінним для українських адвокатів може бути досвід командної роботи британських юристів. Дуже часто над однією справою працює команда адвокатів, які націлені на один результат, та робота яких є злагодженою, – каже Ірина Припхан. – При цьому, перемога усієї команди – це перемога кожного, й поразка буде спільним програшем, незалежно від того, яким був вклад кожного члена команди у справу.

За словами юристки, саме колективні кейсові завдання зі спеціалізованих галузевих дисциплін варто більш інтенсивно впроваджувати в українських вишах. Такі навички варто формувати уже з перших курсів.

А ще, у Великій Британії, адвокат, який спеціалізується в податковому праві, ніколи не візьметься, до прикладу, за кримінальну справу. Це загрожує йому великими репутаційними втратами.

На мою думку, саме вузьку спеціалізацію варто більш інтенсивно впроваджувати в навчанні студентів-юристів старших курсів. На сучасному етапі у більшості вишів України студенти-правники вивчають усі чи більшість галузей права, що, на етапі завершення навчання, не дає випускнику необхідних глибоких знань, вмінь чи навичок. І, зрозуміло, що, прийшовши на роботу, такому молодому юристу буде важко скласти конкуренцію іншому своєму колезі, який навчався там, де, як мінімум, на останньому курсі бакалаврату та в магістратурі була запроваджена спеціалізація, – наголошує Ірина Припхан.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.