Соціум

Франківська Держпродспоживслужба розповіла, як не заразити коронавірусом тварин

Google+PinterestLinkedInTumblr
У світі вже були випадки зараження собак, котів, тигрів, норок та тхорів коронавірусом після тісного контакту з інфікованими людьми. Коронавірус у них підтверджували лабораторно.

Як повідомляють у Держпродспоживслужбі, враховуючи значне поширення вірусу серед людей, ними можуть заразитися і тварини, пише Репортер.

У зв’язку із виявленням інфекції SARS-CoV-2 на норкових фермах, уряд Данії прийняв рішення про забиття норок на всіх норкових фермах по всій території Данії. При цьому розведення норок буде заборонено і в 2021 році. Таким чином в країні знищать близько 17 млн норок.

Природна інфекція SARS-CoV-2 серед сільськогосподарської норки, крім Данії, на сьогодні зареєстрована в Нідерландах, Італії, Іспанії, Швеції та Сполучених Штатах Америки (США). Інфекція може супроводжуватися симптомами – клінічні ознаки та підвищена смертність – або протікати безсимптомно.

Передача збудника SARS-CoV-2 тваринам від людей вважається основним джерелом інфекції. При цьому доведено можливість передачі збудника SARS-CoV-2 від норок до людини. Результати епідеміологічних досліджень підтвердили випадки передачі інфекції від норки до людини в Нідерландах і Данії.

Починаючи з червня 2020 року в Данії виявили 214 випадків захворювання людей на COVID-19 варіантами коронавірусу SARS-CoV-2, пов’язаними з вирощуванням норок в промислових масштабах. Серед цих 214 зареєстрованих випадків – 12 випадків з унікальним варіантом коронавірусу SARS-CoV-2.

Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин, під час догляду за усіма тваринами необхідно дотримуватися основних гігієнічних вимог. Так, власників просять мити руки перед та після перебування біля тварин, після їхньої годівлі, а також уникати потрапляння слини тварин на людину.

Люди з підозрою або у яких підтвердили зараження SARS-CoV-2 не допускаються до прямого контакту з тваринами, включаючи сільськогосподарських тварин, тварин зоопарку, інших тварин у неволі та дикій природі і зокрема з видами, у яких встановлено сприйнятливість до зараження SARS-CoV-2.

Особливо просять звернути увагу працівникам ферм, які вирощують норок. Якщо зафіксують хворобу – інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.